tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

Süslü “Hizmette de yönetimde de paylaşımcı olacağız’

Süslü “Hizmette de yönetimde de paylaşımcı olacağız’

CHP Kartal Belediye Başkan aday adaylarından Doç. Dr. Hüsnü Süslü, ilçede bulunan yöre dernek yöneticileriyle kahvaltıda buluştu. Toplantıda dernek yöneticilerinin sorunlarını dinleyen Süslü, Kartal’da yaşayan her kesimden insanla bir araya gelerek önerilerini dinleyip görüşlerini aldıklarını söyledi.
Mart 2019’da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde Belediye Başkan aday adaylarından Doç. Dr. Hüsnü Süslü, aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor. “Kartalı dinliyoruz” temasıyla düzenlenen toplantılarda kanaat önderleri, STK temsilcileri ve çeşitli kesimlerden bir çok insanla bir araya gelerek durum değerlendirmesi gerçekleştiren Süslü, yöre dernek temsilcileriyle buluştu. Belediye Meclis Başkanvekili Ali Ekber Şahin’in yanısıra Meclis üyesi Tuncay Şahan, CHP İstanbul eski İl Yöneticisi Sadettin Topal’ında katıldığı buluşmada Süslü,
Kartal’ın geleceğine ilişkin düşüncelerini anlattı. Kendisinin Kartal sevdalısı olduğunu belirten Süslü, “Yaşanan ve tespit edilen sorunlar doğrultusunda çözüm projeleri geliştiriyoruz”dedi.
“Kartal’ı birlikte yöneteceğiz” diyen Süslü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin baş danışmanları olacağının altını çizerek, “Kartal merkezde tüm derneklerin temsilciliklerinin ve sekretaryası ile birlikte konferans salonunun olduğu bir yapılanmaya gidilerek koordinasyon merkezi oluşturulacak. Sivil toplum kurumlarının ve il derneklerinin yakın çalışma ortamlarına kavuşması sağlanacaktır. Anadolu ve Balkanlardan gelen insanların yerleştiği Kartal, bu yapısı ile bir mozaik kent görünümündedir. Özellikle “Yöresel Ürünler ve Yemek Festivali” bu buluşmaları pekiştirecek ve Kartal’ı tüm İstanbul’dan ziyaretçilerin akını ile ilgi odağı yapacaktır. Geniş meydanlarımız nedeni ile rakipsiz olarak bu festivali gerçekleştirme imkânlarımız mevcuttu”dedi.
‘Hizmette de yönetimde de paylaşımcı olacağız’ anlayışı ile kuracakları Mahalle Komiteleri halkın yerel yönetim ve karar süreçlerine katılımının sağlanmasının yanısıra  mahallenin birikim ve potansiyelinin örgütlenerek yaşam kalitesinin yükseltilmesi yönünde çalışmalar gerçekleştireceklerini belirten Süslü, “Her alanda ortak aklın ve uzlaşının esas olduğu,  yönetişim anlayışını Kartal’a getireceğiz. Bu şehrin genlerinde hoşgörü kültürü var. Biz bunu yaşatmak çabasındayız. Bu dostluğu ve kardeşliği ilçemizin tamamına yaymak amacındayız”dedi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.