tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

RANT HALKIN OLACAK

RANT HALKIN OLACAK

CHP Kartal Belediye Başkan aday adayı Erol Altunoğlu, göreve gelmesi halinde Belediye mülkiyetinde bulunan arazilerin satışını yapmayacağını söyledi. Projeler üreterek kaynak üreteceklerini belirten Altunoğlu, arazileri ise yeşil alan olarak halkın kullanımına açacaklarını vurguladı.
Hasan DEMİR
Kartal’da yerel seçimler öncesinde ortaya koyduğu projeler ile dikkatleri üzerinde toplayan CHP Belediye Başkan aday adayı Erol Altunoğlu, proje belediyeciliğini uygulamaya koyacaklarını ifade etti. Kesinlikle belediyeye ait arazileri satmayacaklarını vurgulayan Altunoğlu, halkla birlikte üretip, yine halkla birlikte bölüşeceklerini belirtti.
Halkın, çocukların, kadınların, gençlerin, yaşlıların dertlerine derman olacak bir belediyecilik vizyonunu ortaya koyacaklarını kaydeden Altunoğlu, Kartal’da derman belediyecilik anlayışını da ön plana çıkaracaklarını söyledi. Kendilerinin kuracağı belediye düzeninin halkın derdine derman olacağının altını çizen Altunoğlu, “Ancak bunun içinde Belediye’ye ait arazileri kesinlikle satmak olmayacaktır. Kartal halkı bize belediyeyi yönetmemiz, kendilerine hizmet etmemiz doğrultusunda yetki veriyorlar. Biz bu yetkiyi aldıktan sonra, Kartal halkına kesinlikle ihanet etmeyeceğiz. Milletin parasını israf etmeye ve hovardaca kullanmaya kimsenin hakkı yok. Belediye’nin hiçbir malvarlığını satarak kendimize kaynak sağlamayacağız. Bugün bakıldığında birçok belediye borçları karşılığında malvarlıklarını ve özellikle de arazilerini satıyor. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz. Belediye’ye ait her bir karış arazide Kartal halkının alınteri bulunuyor. Onun için bize yetki verilmesi halinde, proje üreterek kendimize kaynak üreteceğiz” dedi. Altunoğlu, mevcut Belediye arazilerini veya kazanılacak olan yerlerin konumuna göre değerlendirerek Kartal halkına yeşil alan, sosyal tesis, kütüphane, taziye evleri, spor tesisleri gibi yerler yapacaklarını dile getirdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.