kartal-ilan
Hakimiyet Gazetesi

POLİS TEŞEKKÜR ETTİ

POLİS TEŞEKKÜR ETTİ

İdlib’te şehit alan askerlerimize saygı için Kartal meydanında yapılacak olan törene Kartal Kaymakamlığı izin vermedi. Meydana gelen Atatürkçü Düşünce derneği Kartal şubesi, yanında getirdiği karanfilleri Çevik Kuvvet Polisi’ne dağıttı. Son zamanlarda Suriye’nin İdlip bölgesinde artan ve geçtiğimiz hafta Rusya destekli Rejim güçlerinin hava saldırısında şehit düşen 36askerimizi anmak için Atatürkçü Düşünce Derneği program düzenledi.
ADD’nin düzenlediği program öncesinde Çevik Kuvvet ekipleri TOMA araçlarıyla birlikte programın düzenleneceği Kartal meydanında geniş güvenlik önlemi aldı.
KAYMAKAMLIK İZİN VERMEDİ
Program öncesinde, ADD Kartal Şube Başkanı Kemal Aslan ile yöneticileri Kaymakam Abdullah Demir tarafından makamına çağrıldılar. Kaymakam Abdullah Demir, ADD yöneticilerine, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu ve 32/Ç maddeleri ile 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu maddesi ile birlikte Valilik Makamının yapılacak olan programı uygun görmediğini ve yapılacak faaliyete izin verilmeyeceğini söyledi. Bunun üzerine ADD yöneticileri, Kartal meydanında kısa bir basın açıklaması gerçekleştirdiler. Ardından ise Atatürk anıtına bırakmak üzere yanlarında getirdikleri karanfilleri, çevik kuvvet polisine dağıttılar.  Aynı gerekçe ile Demokratlar Birliği’nin düzenleyeceği Mevlit programı da iptal edildi.
https://youtu.be/d5Tb4eUftIo

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.