tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

“ÖRGÜTÜMÜZE DEĞER VERECEĞİZ”

“ÖRGÜTÜMÜZE DEĞER VERECEĞİZ”

CHP ilçe eski başkanlarından Yüksel Çiftçi Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. CHP ilçe binasında gerçekleştirilen toplantıda Çiftçi, Kartal’a yönelik projelerini açıkladı.
CHP’nin yerel iktidara geldiği 2009 döneminde Kartal ilçe Başkanlığı görevini yürüten Yüksel Çiftçi Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. 2009 ruhuyla 2019’da yeniden meşaleyi yakarak Kartal’da CHP’nin yerel iktidarını sürdürecek kadrolar ile yola çıktığını dile getiren Çiftçi, “Kartal yükselecek, kartal evimiz Kartallılar ailemiz” dedi.
CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, ilçe sekreteri Süleyman Ülgen, Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Adem İpek, İyi Parti İl Başkan Yardımcısı Dursun Çolak, CHP Kartal Belediye Başkan aday adaylarından Mimar Oğuz Aykan, Doç. Dr. Hüsnü Süslü, Harun Özdemir, Ercan Güvenç’in yanı sıra ünlü sanatçılardan Enis Fosforoğlu ve kızı Seren Fosforoğlu’nun da katıldığı toplantı da Çiftçi annesi ve babasının elini öperek hayır dualarını aldı.
HALKIN “TURABI OLACAĞIM
Sokaklarında büyüdüğü Kartal’a hizmet etmek istediğini dile getiren Çiftçi, Belediye Başkan adaylığından öte gönül insanı, adamı olmak istediğini vurgulayarak “Gönül insanı tüm kitleleri hiçbir ayrım yapmadan içselleştirebilen ve birlikte yol alabilendir. En önemlisi gönül insanı, kişileri ayağının turabı olandır. Eğer insanların ayağının turabı olursan, halk baş tacı yapar. Düsturum ve şiarım budur”
EL ELE OMUZ OMUZA
2009 yerel seçimlerinde Kartal’da yürek yüreğe, el ele vererek partililer ile birlikte 15 yıllık AK Parti iktidarını sona erdirdiklerini dile getiren CHP’li Çiftçi, aynı şevk ve azimle çalışacaklarını ifade etti. Şayet adaylık bayrağının kendisine verilmesi halinde, tarihi tekrar tekerrür ettireceklerinin altını çizen Çiftçi, 2009 ruhu ile yeniden 2019’da CHP meşalesini Kartal’da yakmaya devam edeceklerini kaydetti.
KARTAL EVİMİZ
“Kartal evimiz, Kartallılar ailemiz” sloganıyla yola çıktıklarını belirten CHP’li Çiftçi, “Parti örgütümüz ve halkımızla birlikte sosyal adaleti ve sosyal belediyeciliği devam ettireceğiz.
Siyaset ekip ruhuyla yapılan bir iştir. Ben okyanusta bir damlayım. Ancak partililerimizin el vermesi, yürek ve omuz vermesiyle başarıya gideceğiz. Yüreklere dokunacağız. İşte o yürek bende var. Bizler daha iyi işler başaracağız. Benim için önceliğimiz partim ve örgütüm olacaktır” dedi.
“BİZİM NAMUSUMUZDUR”
Kartal’ı Kültür, Sanat, eğitim ve bilim kentine dönüştürerek yaşam kalitesini artıracaklarını ifade eden Çiftçi, “Kartal Belediyesi’nde oluşturacağımız 5 yıllık süreçte her kesin örnek alacağı belediyecilik anlayışını ortaya koyacağız. Belediye başkanımızın bize bıraktığı yatırımları tüm çalışanlarıyla beraber tamamlayacağız, onlar bizim siyasi namusumuz olacak” dedi.
KAR AMACI GÜTMEYECEK
Partililere ve katılımcılara projeleri hakkında da açıklamalar yapan Çiftçi, Belediye şirketi olan KARYAPSAN’ı kar güden bir şirket konumundan çıkaracaklarını belirterek, ana faaliyet konusuna dönüştürülerek inşaat, müteahhitlik zihniyetinden kurtaracaklarını vurguladı. Yıkılacak olan SSK binasının Bakanlık uhdesinde bulunduğunu ancak orayı Belediye Tıp Merkezi kurulacağını da söz veren Çiftçi, “Şehir merkezine açık ve kapalı otopark inşaa edilecek, Dragos tepesine sosyal tesislerin yanı sıra şehir meydanı ve meydan ulaşım projesi hayata geçirilecek. İstanbul’un balkonu Yakacak Ayazma Caddesine tramvay sistemi yapılacak, halkımızın hafta sonlarını huzur içinde dinlenerek geçirebilecekleri tesisler kazandırılacaktır. E-5’in üzerinde bulunan mahallelerimiz çekim merkezi yapmak üzere Yakacık Aydos bölgesine teleferik yapılacaktır. Kentsel planlama ofislerimiz ile ilçemizde yürütülen Kentsel Dönüşüm Projelerine destek verilerek, yerinde dönüşüm sağlanacaktır” dedi.
20 BİN KİŞİLİK STADYUM
Kartalspor taraftarlarına da seslenen Çiftçi, yıkılan stadyumun yerine 20 bin seyirci kapasiteli yeni bir stadın kazandırılacağını da söyledi. Stadyumun yanı sıra Kartal sahil alanı kentsel tasarım projesinin hayata geçirileceğini kaydeden Çiftçi, “Yeşil ve pasif alanlarda bulunan işgaller sonlandırılarak, buraları yeşil alan olarak halkımızın kullanımına açacağız. Her mahallemizde yaz ve kış mevsimlerinde faydalanabilecekleri kapalı çocuk parkı, oyun merkezleri, hayvan barınağı, Aydos ormanlarına çocuklarımızın ve ailelerinin faydalanabilecekleri doğa ve toprakla bütünleşmeleri açısından hobi bahçeleri ve eğlence parkı yapılacaktır. Cami ve cem evlerimize hizmetlerimizin yanı sıra Kartal halkına olimpik açık havuzlar kazandıracağız” dedi.
EKONOMİYE CAN DAMARI
Yatırımlarında halkın refah düzeyini yükseltecek yatırımları da gerçekleştireceklerini vurgulayan Çiftçi, “Kartalımıza arabalı feribot seferlerinin yeniden aktif hale gelmesi için ivedilikle girişimlerde bulunacağız. Ayrıca Rahmetli Belediye Başkanımız Mehmet Ali Büklü’nün kurduğu KARTANSAŞ Gıda Tanzim mağazalarına yeniden hayat vererek, ilçe sakinlerimize sıfır kar ile sıcak satış uygulamasını kazandıracağız” diye konuştu.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.