kartal-ilan
Hakimiyet Gazetesi

MHP ADAYI PROJELERİNİ AÇIKLADI

MHP ADAYI PROJELERİNİ AÇIKLADI

MHP Adalar Belediye Başkan adayı Ersin Öztürk, projeleriyle ilgili olarak konuştu. Daha önce Adalar’da partisinin ilçe başkanlık görevini yürüttüğünü ve çocukluğunun da burada geçtiğini dile getiren Öztürk, Adalar’a yabancı olmadığını kaydetti.
Adalar’ın değerlerinin kaybolduğunu, her geçen gün eksi yönüyle gelişmeye çalıştığını ifade eden Öztürk, sorunların çözümü noktasında gerçekleştirecekleri yatırımlarla Adaları’ı geleceğe taşıyacaklarını söyledi. Adalar’ın sorunlarını konuştuğumuz MHP Belediye Başkan adayı Ersin Öztürk, Ada halkının kendini bulabileceği yatırımlarla ilçeyi cazibe merkezine dönüştüreceklerini sözlerine ekledi. Adalar’ın sorunlarını; çevre kirliliği, deniz kirliliği, ulaşım, ulaşımın tekelleştirilmesi, sağlık yatırımlarının yetersizliği, alt yapı, sosyal ve kültürel gibi başlıklarda toplayan Öztürk, yerel ekonomiyi canlandırmak amacıyla Adalar’a termal turizm projesini hayata geçirmenin de müjdesini verdi.
ÇÖP AYRIŞTIRMA TESİSİ
Bir dönem Adalar ve çevresinin balık merası olarak bilindiğini ancak, denizde ve karasal da oluşan kirlilik nedeniyle deniz dibinde oluşan kurşun kaplamasıyla bu özelliğini kaybettiğini vurgulayan Öztürk, öncelikle Adalar’a arıtma tesisleri kurarak deniz canlılarını kurtaracaklarını söyledi. Her adaya arıtma tesisi sözü veren MHP Belediye Başkan adayı Ersin Öztürk, ayrıca kuracakları çöp ayrıştırma tesisleriyle her türlü atığı ekonomiye kazandıracaklarını dile getirdi. Kademeli olarak Adalar’ın alt yapı sorununa neşter vuracaklarını ve yolları da asfalt yerine Arnavut taşıyla döşeyeceklerini belirten Öztürk, Adalar’ın kaybolan kültürel değerlerini yeniden kazandıracaklarının altını çizdi.
MAVİ BAYRAKLI PLAJLAR
Adalar’ın turizm bölgesi olmasına rağmen, bu sektörden hak ettiği payı alamadığını da kaydeden Öztürk, önceliklerinden bir tanesinin de Ada halkının da faydalanabileceği mavi bayraklı halk plajlarını hizmete sokmak olduğunu belirtiyor. Bunun yanında orman bölgesi olan Adalar’da mesire alanları da oluşturarak, Adalar halkının Adalar’da tatil ihtiyacını gidereceklerini vurguladı.
ULAŞIM TEKELLEŞMESİ YIKILACAK
İlçenin ulaşımı noktasında da devrim yapacaklarını belirten Öztürk, bisiklet ve akülü araçlara standart kazandıracaklarını dile getirdi. Adalar arası geçişlerde 7 TL olan ulaşım ücretini, İBB ve diğer kurumlarla girecekleri diyaloglarla Adalar Belediye bünyesine kazandıracakları vapurlarla bu ücreti 1 TL’ye çekeceklerinin de müjdesini Adalılara veren Öztürk, “Adalıların hak ettiği ulaşım haklarını geri kazandıracağız”diyor.
EKONOMİYE CAN GELECEK
Adalar’ın yerel ekonomisini canlandıracak projelerle halkın karşısına çıkmaya hazırlandıklarını kaydeden MHP adayı Ersin Öztürk’ün en iddialı projelerinden biri ise termal turizmi. Adalar’da hem ekonomiyi hem de işsizliği ortadan kaldırmak amacıyla ilçenin güney yamacından geçerek Yalova’ya kadar uzanan hatta yer alan sıcak su kaynağını Adalar’a kazandırarak termal tesis inşaa edeceklerini kaydeden Öztürk, “Günyüzüne çıkartacağımız bu sıcak suyu 100 kişinin çalışabileceği termal tesisle hem işsizliği ortadan kaldıracağız, hem de ilçe ekonomisinin nefes almasını sağlayacağız” diyor. Bunun yanında Belediye’nin ihtiyacı olan alımlarda da Adalar sınırlarındaki şirketlerin tercih edileceğini dile getiren Öztürk, aynı zamanda da personel açıcığının giderilmesinde de yine Adalıların tercih edileceğini belirtti.
SAĞLIKTA YENİ DÖNEM
Adaların sağlık sorununu gidermek amacıyla ilk etapta Heybeliada daha sonra da diğer mahalleler olmak üzere küçük operasyonların yapılabildiği hastane projesini Adalar Belediyesi olarak devreye sokacaklarını da sözlerine ekleyen Öztürk, tüm Adalar’da uygulayacakları ön görünüm projesiyle ilçenin önünü açacaklarını, sahil ile halkı buluşturacaklarını belirtti. Adalar’ın görünmeyen ama en büyük sorunlarından bir tanesinin de iskele mezarlığı olduğunu vurgulayan Öztürk, “Bu iskeleleri kaldıracağız. Her ada da çok işlevli tek bir iskele olacak”dedi.
BİTKİ TÜRLERİ KORUNACAK
Adalar’a özgü bitki türlerinin bulunduğunu belirten MHP adayı Ersin Öztürk, “Bu bitkileri öncelikle tescil ettireceğiz. Sonra da Belediye olarak üretimini gerçekleştireceğiz. Bunun yanında yine Adamıza ait yerel tat ve lezzetleri ön plana çıkartacağız. Yerel lezzet ve tatları satan işyerlerini teşvik ederek sayılarını çoğaltacağız. Bunun içinde açılacak olan bu tür işyerlerinden Belediye’nin alacağı harçlarda yüzde 50 indirim uygulayacağız” dedi. Sokak hayvanlarının korunması, beslenmesi noktasında da çalışmalar yürüteceklerini söyleyen Öztürk, “Bu dostlarımızı belli barınaklara hapsetmeyeceğiz. Kendi doğal yaşam alanları içinde koruyacağız”diyor.
ADA TİPİ EV PROJELERİ
Adalar’ın hiç birinde şu anda kültür merkezi bulunmadığını hatırlatan Öztürk, her adaya içinde nikah salonları, tiyatro, sinema, kütüphane ve bilgi evlerinin bulunduğu Kültür Merkezleri kazandıracaklarının da müjdesini verdi. Çocuk parkları ve reaksiyon alanlarının sayılarının çoğaltılacağını da sözlerine ekleyen Öztürk, tadilat veya yeni yapılacak binalar için Ada tipi ev projelerini hayata geçireceklerini kaydetti. Gerek Merkezi hükümet, gerekse İBB veya diğer kurumlar ile işbirliği içine girilip iyi diyalog kurularak tarihi binaların restore ettirilmeleri noktasında vatandaşların da önlerinin açılarak destek verileceğini belirten Öztürk, yerel kültürü yansıtacak projeleriyle Adalar’ın tarihine ışık tutacaklarını da sözlerine ekliyor. Heybeliada, Kınalıada ve Büyükada’ya yeni spor tesisleri de kazandıracaklarını ifade eden Öztürk, “Böylelikle Türk sporuna Adalı gençlerimiz veya çocuklarımız kazandırılacak”diye konuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.