kartal-ilan
Hakimiyet Gazetesi

Marmara Karadenizliler Federasyonunu ziyaret etti

Marmara Karadenizliler Federasyonunu ziyaret etti

AK Parti ve MHP’nin kurduğu Cumhur ittifakının Maltepe Belediye Başkan adayı Ahmet Baykan, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. İlçede bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret ederek, seçimlerde destek isteyen Baykan Cevizli’de bulunan Marmara Karadenizliler Federasyonunu ziyaret etti.
Beraberinde MHP ilçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, AK Parti ilçe eski Başkalarından Ümit Çoban ile birlikte Marmara Karadenizliler Federasyonunu ziyaret eden Cumhur ittifakı adayı Ahmet Baykan, Maltepe’nin iyi yönetilemediğini söyledi. Kendisinin 10 yıllık Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunduğuna dikkat çeken Baykan, kasasında 8,5 trilyon lira ile devir ettikleri Maltepe Belediye’sinin bugün 550 milyon TL borcu bulunduğunu açıkladı. Federasyon Başkanı Özcan Kaya, Genel Sekreter  İsmail Akbulut ve federasyon yöneticileri tarafından çiçeklerle karşılanan Baykan yaptığı konuşmada Maltepe’de değişimin şart olduğunu vurguladı. Gerek Maltepe’de gerekse Belediye’de görevde bulunduğu süre içinde önemli bir iz bıraktığının altını çizen Maltepe Belediye Başkan adayı Ahmet Baykan, görev süresi içinde kimseye imtiyaz tanımadıklarını ve adil, hukuk çerçevesi içinde hizmet sunduklarının da altını çizdi.
BULUNMAZ HİNT KUMAŞI DEĞİLİM
Bir çok siyasi partiden Belediye Başkan adaylığı teklifi aldığını da belirten Baykan, Maltepe aşkıyla MHP ve AK Parti’nin kurduğu ittifakın ortak adayı olduğunu dile getirerek, “Benimki, kariyer meselesi değil. Bulunmaz Hint kumaşı da değilim. Partimizin Genel Başkanı Devlet beyin adaylık noktasındaki davetine kayıtsız kalmadım. Bir irade doğdu ve bu iradeye cevap verdik. Bu irade olmasaydı, geçmişte olduğunu gibi bu seçimlerde de Maltepe’ye gönül verenlere omuz verecektim”dedi.
ONAYLADIĞIMIZ YÖNETİM YOK
Maltepe’de kendilerinin ve halkın onayladığı bir belediye yönetiminin bulunmadığına da işaret eden Belediye Başkan adayı Ahmet Baykan, “Biz kendimiz ile yarışıyoruz. Bu yükün altına girmemizin sebebi Maltepelilerin bir şekilde Maltepe yönetimine müdahil olmasıdır. Bu irade sıradan bir parti meselesi değildir. Beldemizin mukadderatına ilişkin sorumlu bir davranıştır.  Fedakarlıktan kaçmadım”dedi.
MALTEPE HİZMET ALMIYOR
Maltepe’nin hizmet almadığını ve sadece makyaj yapıldığını öne süren MHP-AK Parti ittifak adayı Ahmet Baykan, “Maltepe’nin ciddi anlamında sorunları ve dertleri var. Bir yerel yönetim bu kadar borç batağının altında hayatını sürdüremez. Türkiye’nin geldiği noktada farklı bir hükümet modeli vardır. Bu modelin projelere el uzatması gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi Maltepe’nin sodrunlarının çözümü noktasında önemli bir çözüm ortağıdır. Büyük bir tecrübeye sahip Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Binali Yıldırım ve bakanlıklar nezdinde projelerimizi hazırlıyoruz. Maltepe’ye büyük önem veriliyor. Maltepe bizim tecrübemiz zenginliğimiz ile birlikte sahiplenme duygumuzla yeniden toparlanma sürecine girecek ve geleceğe taşınma noktasında hizmet kervanımız başlayacaktır. Maltepe’de ötekileştirmeyi ortadan kaldıracağız, adalet, huzuru yeniden inşa edeceğiz. Kesinlikle partizanlık yapılmayacaktır. Biz bugünkü yönetim anlayışını doğru bulmuyoruz. Maltepe’nin hizmet çeşitliliğine ihtiyaçı vardır. Üniversite şehri olan ve sağlık turizmi olma yolunda hızla ilerleyen ilçemizin içinde bulunduğu sıkıntılara son vereceğiz.  En küçük bir rüzgarda sallanmayacak belediye yönetimiyle etkili ve tecrübeli kadrolarımızla hizmet vermeye hazırız. Maltepe halkıyla birlikte ortak payidarda ve ilçemizin geleceğinde sorumluluğumuz olduığunun bilincindeyiz. İstanbulluluk ve Maltepelilik kimliği önemlidir, bu kimlikte buluşacağız”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.