tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

KARTALLININ “ABİSİ”

KARTALLININ “ABİSİ”

31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesinde Kartal AK Parti’den Belediye Başkan aday adayı olan Abubekir Taşyürek, çalışmalarını hızlandırdı. 5 yıldır Kartal’ın tüm sokaklarını gezen ve vatandaşlarla diyalog kuran Taşyürek, kulis çalışmalarını sürdürüyor.
AK Parti Kartal Belediye Başkan aday adaylarından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı danışmanı Abubekir Taşyürek, Kartal’da yaptığı çalışmalarla herkesin ilgisini çekiyor. Seçim çalışmalarına 5 yıldır aralıksız olarak sürdüren Taşyürek, esnaf ziyaretlerinin yanı sıra STK, spor kulüpleri, Cem evi, okullar başta olmak üzere toplumun her bireyi ile bir araya geliyor.
KARTAL’IN ABİSİ
Kartallıların “KartalIn abisi” olarak isimlendirdikleri Abubekir Taşyürek, Kartal’ın her türlü sıkıntı, sorunları ve bunlara yönelik çözüm noktalarını çok iyi bildiğini belirtiyor. Şimdiye kadar cenazelerde, düğünlerde, asker uğurlamalarında olmak üzere vatandaşların iyi ve kötü günlerinde yanlarında yer alan Taşyürek, Kartal Belediyesini AK Belediyecilik anlayışıyla buluşturmak, siyasi, idari ve belediyecilik tecrübelerimi Kartal halkının hizmetine sunmak, biriken sorunlarını çözmek ve yeni ufuklarla, vizyonlarla kenti geleceğe taşımak için belediye başkanı aday adayı olduğunu vurguladı.
BİLGİ BİRİKİM TECRÜBE
Yıllardır yaşadığım, onurla ve gururla belediye meclis üyeliğini yaptığım, yirmi mahallesinin her köşesini, bucağını, caddesini, sokağını karış karış dolaşıp hizmet sevdamı nakşettiğim Kartal İlçemizin belediye başkanlığına talep açtım. Bugüne kadar aldığım bütün görevleri, öncelikle Rabbim ve beraber yol yürüdüğüm bütün dava kardeşlerim şahittir ki, başarıyla ifa ettim. Çünkü bu makamlarda ve siyasetin bütün evrelerinde Allah rızası için bulundum. Halka hizmeti, Hakk’a hizmet olarak gördüm, bildim ve inandım. Böylece yol yürüdüm. Bu nedenle, Rabbim de beni hiç mahcup etmedi. Hepinizin çok iyi bildiği gibi, siyaset ve belediyeciliği öğretecek bir kitap yoktur. Elbette ki teknik birtakım bilgiler ve tanımlar kitaplarda yazılıdır. Ama gerçek siyaset ve belediyecilik ancak yaşayarak, bilfiil içinde bulunarak, kişinin emek ve gayretiyle merdivenleri ağır ağır çıkmasıyla öğrenilir.  Kartalın evladı ve Kartallıların can dostu olarak ülkemizin en büyük ve medeniyet dünyamızın en değerli kentlerinden olan İstanbul AK Parti İl Başkanlığı’nda önemli siyasi görevler; ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi hizmet destanlarının yazıldığı, ülkemizin en önemli belediyesinde de meclis üyeliği ve diğer teknik görevler üstlenerek, şükürler olsun ki, her kula nasip olmayacak çok önemli bilgiler ve tecrübeler edindm.  Yıllar içinde pekişen, gelişen, olgunlaşan ve günden güne artan bütün bu siyasi, idari ve belediyecilik tecrübelerimi Kartal halkının hizmetine sunmak, biriken sorunlarını çözmek ve yeni ufuklarla, vizyonlarla kentimizi geleceğe taşımak için belediye başkanı aday adayı oldum. Bildiğiniz gibi bir zamanlar Anadolu Yakasının gözde ilçesi olan Kartal, özellikle son on yıllık dönemde, yetersiz bir belediye yönetiminin de tetiklemesiyle, maalesef ciddi kan kaybına uğramıştır. Kartal’dan ayrılarak bağımsız ilçe yapılan komşu ilçelerimiz her alanda Kartalı sollayarak büyür ve gelişirken; Kartal mevcut birçok resmi ve özel kurumunu dahi kaybetmiş, ilçe ekonomimizin hayat damarlarından birçoğu maalesef kesilmiştir. İnşallah belediye başkan adayı olup halkımızın teveccühü ile seçildiğim takdirde; Kartal’ın bünyesinde barındırdığı tarihi değerleriyle, kültürel mirasıyla, bir eğitim, kültür ve turizm merkezi olması, yirmi mahallemizin her birindeki Kartal ekonomisinin, iş dünyasının ve esnafının bundan azami faydayı görmesi için, teşkilatımız ve tüm halkımızla birlikte gerekeni yapacak, bütün dinamikleri harekete geçirerek, gönülleri fethederek, aşkla, şevkle, adaletle, tevazu ve akılla çalışan bir belediye başkanı olacağım”dedi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.