kartal-ilan
Hakimiyet Gazetesi

KARTAL’DAN AVRUPA’YA UZANAN BAŞARI

KARTAL’DAN AVRUPA’YA UZANAN BAŞARI

Kartal Belediyesi’nin Örnek Çalışmaları EUROCITIES’de!

Çin’in Vuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve 11 Martta’da Türkiye’de görülen Koronovirüs (COVİD 19) ile başlatılan mücadele de Kartal Belediyesi örnek oldu.
Virüsün ilk Türkiye’de ilk görüldüğü andan itibaren ilçe genelinde her türlü önlemi alan ve ortaya koyduğu çalışmalar ile tüm Türkiye’ye örnek olan Kartal Belediyesi’nin çalışmaları Avrupa medyasında da yer buldu.
Kartal Belediyesi’nin virüs ile ilgili mücadelesi Avrupa Şehirler Birliği olarak adlandırılan EUROCITIES, web sitesinde ayrıntılı bir şekilde yer aldı. EUROCITIES, paylaşımında salgın boyunca aktif mücadelede yer alan Kartal Belediyesi’nin çalışmalarına dikkat çekiliyor. Kartal Belediyesi’nin vatandaşların evlerde kalması nedeniyle bando takımı ile 10 mahalle de gerçekleştirdiği sokak konserleri ve Kreş Müdürlüğü’nün öğrenciler için hazırladığı evden eğitim videoları, EUROCITIES web sayfasında yer aldı.
Kartal Belediyesi’nin çalışmalarını konu edildiği EUROCITIES’ne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://covidnews.eurocities.eu/2020/04/14/kartal-istanbul-marching-band-for-the-morale/ linkine tıklayabilirsiniz.
EUROCITIES Nedir?
1986 yılında kurulan EUROCITIES, 39 Avrupa ülkesinden yaklaşık 190 şehrin yerel yönetimlerini ve belediyelerini bir araya getiren uluslararası bir ağdır. Avrupa şehirlerinin; kültür, çevre, ekonomi vb. alanlarda bir araya gelmelerini, ortak çalışma içinde olmalarını sağlamayı ve bu şehirler arasındaki ilişkileri kuvvetlendirmeyi amaçlamaktadır. Sürdürülebilir bir kalkınma politikası takip edilerek yaşam kalitesi yüksek bir gelecek yaratılması doğrultusunda ortak bir vizyon geliştirilmesi ve bu vizyonun gerçekleştirilmesi için çalışmalar yürütülmesi amacıyla kurulmuştur. EUROCITIES, üye şehirler arasındaki bilgi ve fikirlerin paylaşılması yönünde bağlantı oluşturmakta, tecrübeleri aktarmada aracı olmakta, ortak problemleri analiz etmeyi sağlamakta ve yenilik getiren çözümleri geliştirmekte yardımcı olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.