tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

HANCER GİBİ SAPLANDI

HANCER GİBİ SAPLANDI

Kartal’ın ortasında Hürriyet Caddesi ile Minibüs Caddesini birbirine bağlayan ve araç geçişinin de sağlandığı üst geçit, Marmaray Projesi kapsamında kapatıldı. 31 Mart yerel seçimleri öncesinde, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Binali Yıldırım’ın yeğeni Murat Cem Yıldırım’ın talimatı ile yaya geçidinin sağlanması amacıyla aynı yere üst geçit yapılması planlandı. Üst geçidin demir ayakları dikilirken, yapılan yerel seçimlerde ise Kartal’ı AK Parti adayı Abubekir Taşyürek kaybederken, CHP’li Gökhan Yüksel kazandı. Her defasında Kartal’ı cezalandıran iktidar partisine bağlı Ulaştırma Bakanlığı ve Devlet Demir Yolları, üst geçitin yapımını ise durdurdu.
Kartal’ın tam ortasında ucube gibi duran üst geçi de seçimlerden bu yana geçen 5 aylık süre içinde tek bir çivi bile çakılmadı. Tamamlanmayan veya kaldırılmayan demir ayaklar Kartal’ın ortasına çakılan hançer gibi duruyor.      
Ayakların bulunduğu bölgenin çevresi de kapatılırken, trafik ise büyük ölçüde aksıyor. Sürücüler için ise büyük tehlike oluşturan burasını ise hiç bir kurum ve kuruluş görmemezlikten geliyor.  Vatandaşlar, “Burası hem Ulaştırma Bakanlığı Devlet Demir Yolları ve AK Parti ilçe yöneticilerinin ayıbıdır. Küçük hesaplar yaparak, bu tür hizmetleri yarım bırakmak kimseye puan kazandırmaz. Üst geçit ayakları burada ucube gibi duruyor. Hiç estetik olmayan bir çalışma gerçekleştirilmek isteniliyor, ama aylardır da tamamlanamadı. Üstelik tamamlanma bile engellilerimiz yararlanamayacak. Seçim yatırımı ancak bu kadar olur” dediler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.