tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

EMEK HIRSIZLIĞI OLMASIN

EMEK HIRSIZLIĞI OLMASIN

Yerel seçimler yaklaştıkça İstanbul’un prensi Adalar’da partilerin Belediye Başkan adayları kimler olacak? sorusu konuşulmaya başlandı. Vatandaşlar hangi parti olursa olsun ithal aday istemediklerini vurguluyor. AK Parti CHP, MHP’ ve İYİ Partili olan partililer “ithal” aday konusuna kesinlikle sıcak bakmadıklarını belirtiyorlar.
İTHAL ADAYA OY YOK
Son yıllarda yapılan hem yerel hem de genel seçimlerde sandıktan birinci çıkan CHP’ye destek veren ilçe sakinleri, kamuoyuna yansıyan “ithal” aday söylemlerine yönelik çileden çıkıyorlar. CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yanı sıra ulusal medyaya yansıyan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Adalar’a gönderilmek istendiği yolundaki haberlere de tepki yağıyor.
PARTİLERE ULTİMATOM
Adalar’ı bilen, tanıyan, buranın havasını solumuş kişilerce yönetilmesini istediklerini belirten Adalı seçmenler, Adaların içinde bulunduğu sorunları Adalı Belediye Başkanından başkasının çözemeyeceğinde ise hem fikirler. Geçmişte Adalar’a ithal aday gönderen partilerin hezimete uğradığını vurgulayan ilçe halkı, Adalar’ın siyasi rant peş keş çekme merkezi olmadığını dile getirerek, başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere partilerin genel başkanlarına seslendiler.
Partilere ultimatom veren Adalılar, “Adalar şimdiye kadar gerek merkezi hükümetler gerekse, İBB tarafından kaderiyle baş başa terk edildi. Adaların sorunlarını bu ilçeden çıkacak bir Belediye Başkanı çözebilir. Kesinlikle dışarıdan ithal adaylar istemiyoruz. İçimizden çıkan birilerinin bu ilçeyi daha iyi yöneteceğine inanıyoruz. Bu taleplerimizi siyasi parti temsilcileri de burada dikkate almalıdır. Buraya her kim ithal aday olarak gelirse, geldiği gibi gider.  Kimse Adalar’ı çantada keklik görmesin” dediler.
EMEK HIRSIZLIĞI OLMASIN
Adalar’da hem belediye başkanlığı hem de Meclis üyeliği yapabilecek kapasitede insanların olduğuna da dikkat çeken Adalılar, ithal aday gönderilmesiyle, burada yıllardır siyasete emek verenlere karşı da haksızlık olacağının altını çizdiler. CHP’nin Adalar’ın kentle ilgili hayali, başarı hikayesi olan ve teşkilatların da üzerinde uzlaştığı, yerel ve bölgesel dengelere uygun, bölgenin sosyolojik dokusunu temsil edecek aday ile seçimlere girmesi gerektiğini hatırlatan Adalılar, “Adalar kendi içerisinden Belediye Başkanı çıkaramayacak kadar aciz mi de İstanbul’dan, Ankara’dan ısmarlama adaylar türetiliyor?  Adalar  halkı olarak bizler çıkan bu tür haberlerden oldukça rahatsız.   Biz ilçemize sembol seçmeyeceğiz. Adaları bilen, tanıyan, Adaların ekmeğini yiyip, suyunu içen bizimle yatıp bizimle kalkan bizim gibi düşünen ve bizi anlayacak bizi tanıyan bizim tanıdığımız birisini başkan seçeceğiz. Seçimi kaybedince çantasını alıp gidecek adaylar istemiyoruz. Bu böyle biline” dediler.

İŞTE ADALI ADAY ADAYLARI
MHP ve İYİ Parti’de aday adaylığı süreci henüz başlamazken, CHP’de ise Adalı olarak Dündar Tıraş, Mimar Uluç Said Yurtduru, Ercan Akpolat, Cengiz Karataş ve mevcut Belediye Başkanı Atilla Aytaç bulunuyor. CHP’de ayrıca yazlıkçı olarak ise iş adamı Nuri Yılmaz, göreve talip olan isimler arasında. AK Parti’de ise İsmail Hakkı Durmuş’un yanı sıra mevcut ilçe Başkanı Avukat Özlem Öztekin Vural’ın adaylığı konuşuluyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.