tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

Elimiz taşın altında

Elimiz taşın altında

İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Burak Kot, YSK tarafından yenilenmesine karar verilen ve 23 Haziran’da yapılacak olan İBB seçimleri için parti olarak gece gündüz çalıştıklarını kaydetti. Verilen kararın demokrasiye vurulmuş bir darbe olduğunu dile getiren İYİ Partili Burak Kot, Millet ittifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun daha farklı bir sonuçla seçimleri kazanacağının altını çizdi.
Kendisini makamında ziyaret eden Kartal Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinin sorularını yanıtlayan Kot,  YSK ve AK Parti darbesi ile karşı karşıya kaldıklarını ifade ederek,  milli iradenin de gasp edildiğinin altını çizdi. YSK ve AK Parti’nin insanların aklıyla dalga geçtiğini de vurgulayan Kot, “İsta bul halkının gözünün içine baka baka bu yapılanlar çocuk kandırır gibi hoş değil. Aynı zarf içine atılan 4 pusula var. Sadece birinde hırsızlık var, denilmesi İstanbul halkının tercihine hür iradesine karşı yapılmış bir darbedir” dedi. 
ONLARA KARŞI MÜCADELE
Siyasetin hiç değişmeyen argümanları olduğunu ve bu argümanlara karşı siyaset yaptıklarını dile getiren İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Burak Kot, “Biz demiyoruz ki; mevcut iktidarın yaptığı her şey yanlış, olumlu şeylerini elbette destekleriz. Burada herkesin amacı milletin refah bir seviyede yaşamasıdır. Bu nokta da İYİ Parti olarak  taşın altına elimizi koymamız gerekiyorsa, buna hazırız”dedi.
CİDDİ SIKINTILAR VAR
Türkiye’nin çok ciddi sıkıntıları olduğunu kaydeden ve Kartal ölçeğine gelindiğinde de bölgenin  çok zengin olmadığını vurgulayan Tok, “Bizim parti olarak birinci derece deki önceliğimiz birlik ve beraberliğimizdir. Vatanı olmayanın ne dini, ne namusu olur. Aç yatalım, ama ülkemizde bağımsız olarak yaşayalım. Ama şuan ekonomi gerçekten kötü, gerçekten sosyal yardımlara muhtaç çok insanlar var. Biz geçtiğimiz yerel seçimlerde CHP’nin adayı Gökhan Yüksel’i millet ittifakı kapsamında destek verdik, kazanmasında da büyük rol oynadık. Elbette parti tabanımızın ve üyelerimizin Belediye’den bir kısım beklentileri var. Başımı yastığa koyduğumda Belediye’de çalışan insanları düşünüyorum. Bu çalışanları işten çıkartıp, yerine bir başkasını almak veya böyle bir istekte bulunmak bize çok ters geliyor. Ancak Kartal Belediyesi’nde çok fazla insanın çalıştırıldığı da tespit edildi” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.