tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER SATILDI

EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER SATILDI

AK Parti İstanbul Kadın Kolları tarafından, Yerli Malı Haftası kapsamında  düzenlenen etkinlik Kartal Neyzen Tevfik Meydanında gerçekleştirildi.  İstanbul genelinde düzenlenen etkinliklerde Arzu Öğüt Şimşek, Başkanlığındaki Kartal Kadın Kolları rekor kırdı.
AK Parti İstanbul Kadın Kolları’nın yerli mallar haftasına dikkat çekmek amacıyla eş zamanlı olarak İstanbul genelinde etkinlik düzenledi.  Kartal’da Neyzen Tevfik Meydanında düzenlenen etkinlik hem katılım, hemde ziyaretçi açısından rekor kırarak büyük ilgi gördü. Sivil Topluk kuruluşlarının yanısıra Huzurevleri,  evlerinde engelli çocukları bulunan ailelerin katıldığı ve panayır havasında geçen etkinlikte 300’ye yakın stand yer aldı. Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol,  İlçe Kadın Kolları Başkanı Arzu Öğüt Şimşek ve Belediye Başkan adaylarından Temel Yaz ve bazı Belediye Meclis Üyesi aday adayları da standları gezerek alış veriş yaptılar.
KADINLARA İŞ İSTİHDAMI
Gazetemize etkinlik ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Öğüt Şimşek,  el emeği göz nuru eserlerin alıcı bulduğu Yerli Mallar üretimi ve tüketimini  yaygınlaştırmak üzere bu tür organizasyonları sürekli yapacaklarını söyledi. Teknoloji ürünleri karşısında yerli malı oranının yükseltmek gibi bir sorumluluklarının bulunduğunu dile getiren Şimşek, yerli Malı Haftası’nın önemine dikkat çekerek, “İnsanların parasını, malını, eşyasını, zamanını ve sağlığını gerektirdiği gibi korumak ve kullanmasına tutumlu olmak deniliyor. Tutumlu olmak hiç bir zaman için cimrilik değildir. Yalnızca kendimize ait olanları değil, elektriğimizi ve suyumuzu başkalarına ait olan şeyleri de kendi malımız gibi özenle kullanmalıyız. AK Parti Kadın Kolları olarak, istihdam sağlamak amacıyla 300’e yakın kadın girişimcimizi burada kendi el emeği, ürünlerini satışa sunmaları adına kendilerine ufak da olsa bir gelir getirmek amacıyla böyle bir çalışma yaptık” dedi.
YERLİ MALI MİLLİ ÜRETİM
Yerli malının kullanılması, yerli ve milli olma noktasındaki önemi  anlatan AK Parti İlçe Başkanı Gürkan Akyol ise, “AK Parti 2002’de iktidara geldiğinde savunma sanayisinde yüzde 10 olan oran bugün yüzde 70’lere çıkmıştır. İleriki zamanlarda bu oranın yüzde 100 olması milli unsurlarımızın ve kendi savunma sanayimizin gelişmesi açısından, ve kendi kaynaklarımızın dışarıya gitmesinin engellenmesi açısından önemli bir kazanç olacaktır. “dedi.  300 girişimcinin kendi el emeği ve göz nuru ile yapmış olduğu yiyecek ve giyeceklerin satışının gerçekleştirildiği etkinliğin kadınların aile bütçesine bir katkının göstergesi olduğunu da kaydeden Akyol, “Ülke olarak tasarruf tedbirlerine riayet etmemiz lazım. Bizlerde toplum olarak komplesklerden vazgeçmemiz gerektiğine inanıyorum. Sanki yabancı mallar çok daha kaliteliymiş gibi bir algı var. Aslında öyle değil. Bizim gerek tekstil noktasında, gerekse savunma sanayi ürünlerimiz olsun, bizim ürettiğimiz malların daha dayanıklı, daha kaliteli olduğu, süreklilik anlamında ve dayanıklılık konusunda çok daha insanlara hem ekonomik anlamında, hem kullanım anlamında da kolaylık sağlamaktadır” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.