tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

CUMHUR İTTİFAKI YÜZDE 40 OY ALACAK

CUMHUR İTTİFAKI YÜZDE 40 OY ALACAK

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim düzenlediği basın toplantısında Türkiye’nin baskın bir seçim süreci yaşatıldığını söyledi. MHP lideri Devlet Bahçeli’yi de eleştiren Saadet Partisi İl Başkanı Sevim, Türkiye’de korku imparatorluğuna son vererek devletin halkını değil, halkın devletini kuracaklarını dile getirdi.
100 BİN İMZA TOPLANDI
24 Haziran seçimlerinin kendileri için sürpriz olmadığını vurgulayan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, seçime yönelik her türlü stratejilerinin hazır olduğunu söyledi. Düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Sevim, Genel Başkanları Temel Karamollaoğlu’nun Cumhurbaşkanı seçileceğini ve Saadet Partisi’nin de mecliste en güçlü gurubu kuracağını belirtti. İktidarın muhalefeti susturmak ve ber taraf etmek için adımlar attığını ve ama her türlü oyunlarını bozduklarını dile getiren SP İl Başkanı Sevim, “Mecliste gurubu olmayan partilerin çıkaracağı Cumhurbaşkanlığı adaylığı için ön görülen 100 bin imzayı topladık. Türk toplumu MHP lideri Devlet Bahçeli’nin imza verenlerin FETÖ’cü olup olmadıklarının araştırılması yönündeki tehditleriyle karşı karşıya kalmasına rağmen gereken cevaplarını aldılar. Türkiye’de çok ciddi bir korku ortamı yaşatılıyor.”dedi.
CUMHUR İTTİFAKI YÜZDE40 OY ALACAK
Ortaya atılan tüm anketlerin inandırıcı olmadığını dile getiren Sevim, halkın korkusundan gerçek fikrini açıklayamadığının da altını çizerek, Cumhur ittifakının yüzde 40 oy alacağını öne sürdü. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalacağını da vurgulayan Sevim, “Biz bu ittifaktan daha güçlü olarak Mecliste yer alacağız. Cumhurbaşkanlığına Erdoğan seçilse bile, Meclis seçim ittifakının olacak ve dolayısıyla görev yapamayacak duruma gelecektir. Erdoğan’ın seçilmesi halinde yeniden erken seçim hemen gündeme gelir”diye konuştu.
Seçim ittifakı kurdukları CHP, İYİ Parti ve Demokrat Parti’nin Cumhurbaşkanı adaylarının arasında en fazla oyu kendi adaylarının alacağına inandığını dile getiren Sevim, “Diğer partilerin oy oranları belli. Ama Milli Görüş’ten AKP’ye giden oylarımızı bu seçimde geri kazanacağız”dedi.
RANT MERKEZLİ DEĞİL, ÜRETİM ENDEKSLİ YATIRIM
Parti olarak başka bir parti bayrağı altında seçimlere girmelerinin de Milli Görüş geleneğinde yer almadığını vurgulayan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, devletin halkını değil, halkın devletini  kuracaklarını söyleyerek, “Öncelikle korku ortamından Türk milletini kurtaracağız. En temel sorunumuz haline getirilen kutuplaşmayı tamamen ortadan kaldıracağız. Türkiye’nin sermayesini yola, köprüye ve ranta değil, üretime yönelik yatırımlar yapılacak. İş istihdamını artıracak bir şekilde ekonomiyi rahatlatacağız. Sadece rant eksenli yatırım mantığına hemen sona erdireceğiz. Artık AKP’nin kullandığı deniz bitti” diye konuştu.
Ekonominin çöktüğünü ve Devlet Bahçeli’nin dediği gibi Türkiye’nin yönetilemez bir duruma getirildiğini söyleyen Sevim, seçimlerin kendi partilerinden başka bir partinin adayının kazanması halinde destek verilip verilmeyeceğini partisinin yetki organlarının karar vereceğini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.