tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

BOŞNAKLAR SANDIK BAŞINDA

BOŞNAKLAR SANDIK BAŞINDA

2148 üyesi ile Türkiye’nin en büyük derneklerinden olan İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Genel Kurulu yapıldı.
Pendik’te bulunan derneğin merkezinde yapılan ve üç başkan adayının yarıştığı Genel Kurul toplantısının divan başkanlığını Enis Akyüz yaptı. Yoğun katılımın gerçekleştirildiği genel kurul toplantısında, tüzükte değişikliklerde gerçekleşti. Önümüzdeki dönemin bütçesi olarak 200 bin TL belirlendi. Görev yaptıkları sürece yaptıkları çalışmaları anlatan Dernek Başkanı Erdoğan Erdem,  derneklerini sadece Türkiye’nin değil, uluslararası arenalarda adını duyuran faaliyetler gerçekleştirdiklerini kaydetti.
DERNEĞİ MARKA YAPTIK
Derneklerini bir marka haline dönüştürdüklerini ifade eden Erdem, “Kurslarımız ile Türkiye’de dernekler bazında 750 öğrencimizle birinci olduk. İŞ KUR ile işbirliği yaparak sertifika kursuyla 1250 kişiye sertifika verilmesini ve 920 kişiye iş alanı açtık. 50 bin lira devletten yardım sağlandı. Sesimizi duyuramadığımız Boşnak katliamını gündeme taşıyarak, siyasi parti genel başkanı bazında anma törenleri düzenlendi.  Türkiye’deki Bosna Sancak Derneklerinin hepsinin yüzü olduk. Dernek binamızın dış cephesini yeniledik.”dedi.
İMAMOĞLU’NA ELEŞTİRİ
Konuşmasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde destek verdikleri Ekrem İmamoğlu başta olmak üzere Boşnak halkının oy verdiği diğer siyasi partilerden de beklentilerine karşılık bulamadıklarının altını çizen Bosna Sancak Derneği Başkanı Erdoğan Erdem, “Bizim gündemimizde Türkiye’de 5 milyon nüfusu bulunan Boşnak halkının milletvekili, Belediye Başkanı, Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesinin çıkartamaması vardır. Yeni dönemde tüm siyasi partilerin nezdinde lobi baskısı uygulama kararı aldık”dedi.
ELEŞTİRİLERE CEVAP
Yönetimi hakkında oluşturulan eleştirilere de yanıt veren Başkan Erdoğan Erdem, “Derneğe gelmeyen eski başkan ve yöneticiler, toplumda siyasi emellerine ulaşamayanların yaratmak istedikleri gündemlerle derneğimize zarar veriyorlar. Kapalı kapılar ardında aldıkları kararlar alıp bizlerin büyük düşünmemizin önüne geçip projelerimizi engelledikleri gibi, Derneğimizi bir siyasi partinin arka bahçesi yaptığımızı öne sürüyorlar. Dernek olarak bütün partilere eşit mesafedeyiz. Ancak, bizim tek bir siyasi düşüncemiz vardır, o da Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü ve Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimleridir” dedi.
SEÇİMLERE GEÇİLDİ
Diğer Başkan adayları Muammer Ademoğlu ve Serkan Şenay’ın konuşmalarının ardından seçimlere geçildi.

GÖRÜNTÜLÜ HABER LİNKİ

.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.