tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

BİRLİK BERABERLİK GECESİ DÜZENLENDİ

BİRLİK BERABERLİK GECESİ DÜZENLENDİ

Yaklaşık bir yıl önce Eczacı Zeki Karaismailoğlu başkanlığını kurulan Kartal Trabzonlular Derneği birlik ve beraberlik gecesi düzenledi. Yemeğe siyasilerin yanı sıra iş adamları büyük ilgi gösterdi.
Kartal’da yaşayan Trabzonluları bir çatı altında toplanması ve bölgenin kalkındırılmasının yanı sıra yöresel geleneklerinin yaşatılması, tanıtılması amacıyla kurulan Kartal Trabzonlular Derneği faaliyetlerine hız verdi. Zeki Karaismailoğlu başkanlığında kurulan Kartal Trabzonlular Derneği’nin organize ettiği birlik ve beraberlik gecesine Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Hamza Tozkoparan, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çubuk, AK parti Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol, MHP ilçe Başkanı Metin Özüpek ve çeşitli siyasi partilerin milletvekili aday adayları, STK temsilcileri ve Mahalle muhtarları da katıldı.
Trabzonun yöresel oyunlarının sergilendiği geceye katılanlar horon teperken, dernek başkanı Zeki Karaismailoğlu Kartal bölgesinde 40 civarında Karadeniz derneğinin bulunduğuna işaret etti. Bu derneklerin bir çoğunun Trabzon ilçe ve köy derneklerinden oluştuğunu dile getiren Karaismailoğlu, “Yaptığımız istişareler neticesinde Kartal’ın il bazında da bir derneğe ihtiyacı olmasından dolayı bu derneği faaliyete geçirdik. Bir yıllık geçmişi bulunan Kartal Trabzonlular derneğimize her geçen gün ilgi hızla artmaktadır”dedi. Kuruluş felsefelerinin Trabzonlu üst kimliği altında tüm hemşehrilerini bir araya getirmek olduğunu vurgulayan Karaismailoğlu, “Derdimizi, sevincimizi paylaşmak. Kültürümüzü yaşamak ve yaşatmak için yola çıktık. Bu temel anlayışımız ile siyaset dışı bir kurum olarak geniş kapsamlı bir yönetim kurulu oluşturduk. Trabzon milliyetçiliği üzerinden hareket eden bir yapı içerisinde de olmayacağız. Tüm kültür ve anlayışlarımla kardeş olmayı kendimize şiar edindik”dedi.Gecede yönetim kurulu üyeleri de tanıtıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.