tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

BİLECİKLİLER DERNEĞİNDE KONUŞTU

BİLECİKLİLER DERNEĞİNDE KONUŞTU

31 Martta yapılacak olan yerel seçimler öncesinde çalışmalarını sürdüren AK Parti Kartal Belediye Başkanı Ebubekir Taşyürek, Kartal’ın son 10 yılının CHP’li Belediye yönetimi tarafından heba edildiğini söyledi. 9 yılda Kartal Belediyesi’nin 2,5 milyar TL bütçe kullandığını ancak karşılığında hiçbir hizmetin ve yatırımın gerçekleştirilmediğini söyledi.
Topselvi Mahallesi’nde bulunan Bilecikliler Derneğinde konuşan AK Parti Kartal Belediye Başkan adayı Ebubekir Taşyürek, CHP’li Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü ve yönetimini eleştirdi. Kendisine ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Binali Yıldırım’a destek isteyen Taşyürek, Kartallıların gönüllerine talip olduklarını kaydetti.
Kartal’ın 38,5 kilometre ölçeğinde oturan her kesimi kucakladıklarını dile getiren Taşyürek, elde ettiği iş ve siyasi tecrübelerini Kartal halkına hizmet etmek için kullanmak istediğinin altını çizerek, Kartal’ın heba edilen 10 yıllık sürecini stabilize edeceğini söyledi.  Hizmet ve Kartal’ın geleceği için ortaya yüreğini koyduğunu ifade eden AK Parti Kartal Belediye Başkan adayı Ebubekir Taşyürek, “İlçemizi aydınlık geleceklere taşıyacak 31 Mart gibi tarihi bir seçim var. Biz Kartal’da yeniden hizmet belediyeciliğini tanıştırmak, Kartal’ı ayağa kaldırmak üzere sizlerden oy istiyoruz. Kartal bir dönem Maltepe, Tuzla, Pendik’in de bağlı olduğu İstanbul’un en büyük ilçelerinden biriydi. Sancaktepe yok iken, Kartal vardı. Ancak ne yazık ki, Kartal bu ilçelerin gerisinde bırakıldı. Ekonomik ve genel durumuyla hali içler acısı. 10  yılda bir çivinin bile çakılmadığı Kartal’da yerel yönetim karşılığı olan bir yatırım gerçekleştiremedi. Kartal’ın tüm marka değerleri tek tek yok edildi” dedi. 
Bir dönem PTT birinci liginde oynayan Kartalspor’un Bölgesel Amatör Lige (BAL) düşürüldüğünü de hatırlatan AK Partili Taşyürek, stadyumun yıkıldığını yerine gecekondu gibi çadırın kurulduğunu kaydetti. 31 Mart seçimleriyle birlikte Kartal’ın yeniden ayağa kalkmasına ihtiyacı olduğunu vurgulayan Taşyürek, ilçenin kötü kaderine el konulma zamanının da geldiğini söyledi. Hizmetsizlik zihniyetinin 31 Martta tarihin çöp sepetine konulacağını da dile getiren Taşyürek,  2008 yılında AK Partili Belediye Başkanı Arif Dağlar döneminde tamamlanan ve mevcut Belediye yönetiminin Yaşlı Bakım evi olarak kullandığı binanın 2018 yılına kadar bir çok fondan para almasına rağmen açılışını gerçekleştiremediklerini söyledi. 9 yılda Kartal’da 384 alkol satış ruhsatı verildiğini belirten Taşyürek, “Kartal’ın kaderindeki kötü gidişata dur demek için 31 Mart büyük bir fırsattır. Kartal Belediyesi son 10 yılda 2,5 milyar TL bütçe kullandı. 50 milyon TL faiz öderken, Kartal’ın sorunlarının giderilmesi için bu rakamın içinden sadece 525 milyon TL yatırıma dönük olarak kullanıldı. Bu bile Kartal’ın kötü gidişatını göstermektedir”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.