tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

ALUÇ CHP İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY

ALUÇ CHP İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY

Ocak ayında  yapılacak olan CHP Kartal İlçe Başkanlığı seçimleri öncesinde adaylar kendilerini göstermeye başladı. Makine Mühendisi Ali Aluç, ilçe başkanlık adaylığını düzenlediği toplantıda kamuoyuna açıkladı.
ÇELEBİ TEŞEKKÜR ETTİ
CHP İlçe Binasında düzenlenen toplantıda söz alan İlçe Başkanı Muammer Çelebi, partililere teşekkür etti.  İlçe Başkanı seçilecek adayın, görevinin Türkiye’ye demokrasi ve özgürlüğü getirmek için gayret etmesi gerektiğinin altını çizen Çelebi, “Bu koltuğa oturan arkadaşımız, Türkiye’ye demokrasiyi ve özlediğimiz özgürlüğü getirecek ve bizlerle buluşturacaktır. Bizlerde kendisinin emrinde olarak, çalışmalarına omuz vereceğiz”dedi.
BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI
Kartal’a CHP İlçe Başkanı olarak hizmet etmek istediğini dile getiren İlçe Başkanı Adayı Ali Aluç, açıklamasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Partililer arasında ayrımcılık ve ötekileştirmenin tamamen ortadan kaldırılacağını, kimliklere ve kişiliklere dayanan siyasete son vereceklerinin altını çizen Aluç, “Şimdiye kadar küçük hesaplarla, ayrışmalarla iktidarı hep karşıdakilere teslim ettik. Artık bölünme olsun istemiyoruz. Ayrıştırma, ötekileştirme yolundan ayrılarak, birlik ve beraberliğin hakim kılınması için aday oluyorum” dedi.
“KARANLIKTAN AYDINLIĞA”
Seçimleri kazanması halinde, Sivil toplum Kuruluşlarıyla birlikte hareket edeceklerini kaydeden Aluç, Türkiye’yi karanlık geceleri kısalta kısalta aydınlığa kavuşturacaklarını da belirterek “Kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 100 yıl öncesinde başlattığı onursal kurtuluş mücadelesinin yıldönümünde, bizde aynı mücadeleyi Kartal’dan başlatacağız. Türkiye’de 100 yıl önce emperyalizme karşı mücadele verip dünya devletlerine nasıl öncü olduysak, bu günde AKP faşizmini yıkıp yerle bir ederek ülkeyi aydınlığa çıkarıp tüm dünya  uluslarına buradan mesaj ve selamlarımızı göndereceğiz. Ben ve ekibim sadece bir koltuğa aday değiliz. Bir davanın temsilcisi, hizmetkarı olmak için adayız. Makamdan güç almaya değil, omuz vermeye talibiz. Geldiğimiz yol uzun, gideceğimiz menzil uzun, biz uzakları yakın etmek için adayız”dedi.
“KARTALA SIĞMAYACAK”
Belediye ve Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e çalışmalarıyla güç ve destek olacaklarını dile getiren Aluç, İBB’nin 25 yıldan sonra aydınlığa kavuşturulduğunu dile getirerek, “Kartaldan kadroları İBB’ye taşıyıp, güç vermek için göreve talibim. Belediye Başkanımız Gökhan Yüksel ile Kartal’da Ekrem İmamoğlu ile İstanbul’da büyük kazanımlar elde edildi. Bu kazanımlarla Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Başbakan, Cumhurbaşkanı yapmak için adayız. Kartalımızın ve bizim genç bir belediye başkanımız var,  bir yıldız gibi doğdu.  O yıldızı parlatmak için adayız. Türkiye’nin en genç belediye Başkanı olan Gökhan Yüksel’in Kartala sığmayacağını biliyoruz İBB başkanı olarak kendisini görmek istiyoruz ve bunun için adayız.İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nu Ankara’da Genel Merkez’de görmek için adayız. Bunun içinde sizden güç alıyoruz, çok daha güzel örgütlenme modeliyle partimizi iktidara taşıyacağız”dedi.
“HARAM OLSUN”
Türkiye’yi aydınlık geleceğe taşımak için ailelerinin zamanlarından çalarak hırsızlık yaptıklarını dile getiren Aluç,  “Bu hırsızlığa mecburuz. Çocuklarımızın güvenle yaşayacağı sokakları örgütleyemezsek, esnafımızın siftahsız  kapattıkları dükkanlarından akşam  evlerine giderken, geleceklerini daha doğru kurgulayacağı alanları yaratamazsak çaldığımız bu zamanlar bize haram olsun” diye konuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.