tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

Adaylığı heyecan getirdi

Adaylığı heyecan getirdi

CHP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kılıç “Önümüzde çok meşakkatli bir süreç var. Bu süreçte hiç kimse davet beklemeyecek, herkes tüm gücünü bu mücadele için harcayacak” diyerek tüm CHP’lilerin koşulsuz desteğini istedi. CHP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kılıç, Atatürk Anıtı’na çelenk bırakarak seçim startını verdi. Anıta çelenk bıraktıktan sonra ilçe binasında partililerle bir araya gelen Kılıç, burada birlik ve beraberlik mesajı verdi. CHP Üsküdar İlçe Başkanı Olcay Kurt ve diğer belediye başkan aday adaylarının da katıldığı törende konuşan Kılıç, “Direndik, inat ettik, Üsküdar’da daha önce yapılanların tekrar yapılmaması adına bütün örgüt olarak hep beraber mücadele verdik. Ama bu mücadeleyi verirken, ben tam 100 gün önce bir olacağız, biz olacağız demiştim. İşte bir olduk, biz olduk, beraber olduk ve bugünün keyfini hep birlikte yaşıyoruz” dedi.
“Ben derdine düşmeyin”
“Bundan sonraki süreçlerde de eğer bir olursak, beraber olursak ve başaracağımıza inanırsak belediyeye CHP bayrağını dikeriz” diyen Kılıç, “Burada meclis üyeliğine aday adayı olmuş tüm kardeşlerime bir şey söylemek istiyorum. Ben 10 yıldır meclis üyeliği yaptım. Bir ağabeyiniz olarak insanların kafalarında neler hayal ettiğini çok iyi biliyorum. Ama şuna inanın ki iktidar olmadıktan sonra her şey boş. Başınız önde oraya gidiyorsunuz, eğik olarak çıkıyorsunuz. Biz meclis üyelerimizi de bundan kurtaracağız. Ama ne olur hiçbir arkadaşım ben ne olacağım derdine düşmesin. Küçük hesaplar yapmayalım, büyük düşünelim. Büyük düşünürsek ancak iktidar oluruz. Biz bu seçimi aldığımızda hiç kimse boş kalmayacak” şeklinde konuştu. Kılıç, “Önümüzde çok meşakkatli bir süreç var. Bu süreçte hiç kimse davet beklemeyecek, herkes tüm gücünü bu mücadele için harcayacak. Ben diye bir şey yok. Biz olacağız ve bu işi başaracağız” diyerek sözlerini bitirdi.
AHMET KILIÇ KİMDİR?
Ahmet Kılıç, 1965 Trabzon Maçka’da doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokul ve lise eğitiminin bir kısmını Trabzon İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1978 yılında ailevi sebeplerden dolayı Ailesi ile birlikte İstanbul Üsküdar’a göç ettik. Eğitiminin kalan kısmını Üsküdar’da Üsküdar Akşam Lisesi’nde bitirdi. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu.
1985 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Parti’ye üye olarak aktif siyasete atıldı. 1980 ihtilalinden sonra bütün partiler gibi CHP ‘de kapatılmıştı ve tekrar açılması yönünde çabalar ile 1992 yılında Üsküdar’da CHP’nin ilk kurucu üyelerinden birisi oldu. CHP’de değişik kademelerde görevler aldım. 2001 yılında Esnaf Komisyon Başkanlığı, 2007–2009 yılları arasında parti içerisinde İlke Yönetim Kurulu Üyeliği ve İlçe Başkan Yardımcılığı görevleri yaptı.
2009 yılında yapılan Yerel Seçimlerde CHP Üsküdar Belediye Meclis Üyesi olarak adayı oldu. Hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde ve hem Üsküdar’da Belediye Meclisi’nde CHP’yi temsil eden Ahmet Kılıç, dönemdir Üsküdar Belediye Meclisi’nde İmar komisyon üyeliği görevini yürütmektedir. Bunun yanı sıra çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görevler aldı. Ahmet Kılıç, Üsküdar Derneğini, dönemin Üsküdar Belediye Başkanı Niyazi Yurtsever ile birlikte kurmuştur. Dernekte hem yönetim kurulu üyeliği, sekreterlik ve son dönemde de başkanlığı görevlerini yaptı. 40 yıldır Üsküdar’da esnaflık yapan Ahmet Kılıç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.