kartal-ilan
Hakimiyet Gazetesi

ADALARIN TEK KÜLTÜR MERKEZİ

ADALARIN TEK KÜLTÜR MERKEZİ

Adalar’ın tek kültür merkezi olan Çelik Gülersoy kültür merkezi’nin boşaltılması isteniyor. Milli Emlak Müdürlüğü, ilçe belediyesine gönderdiği yazı ile Çelik Gülersoy Kültür ve Sanat Merkezi’nin olduğu alanı kendi mülkünü işgal ettiği gerekçesi ile 15 gün içinde boşaltmasını istiyor.
Konu ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden açıklama yapan CHP eski milletvekili Haluk Eyidoğan, kültür merkezin iki kamu kurumunun hukuk ihtilafı dolayısı ile ciddi bir tehdit altında olduğunu bildirdi. Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait olan tesis ve arazilerin halkın malı olduğunu belirten Eyidoğan, “Halkın, malı olan bir gayrimenkul üzerinde ki bu ihtilafları Adalar kamusal hayatını sıkıntıya sokmaktadır”dedi.
Tüm anlaşmazlıkların ortadan kaldırılarak Kültür Merkezi alanının Milli Emlak Müdürlüğü tarafından Adalar Belediyesi’ne devrinin sağlanması gerektiğini dile getiren Eyidoğan, “Bu alan Adalar sosyal hayatının en önemli alanıdır. Burada bütün yetersizliklerine rağmen konserler, sergiler, söyleşiler, tiyatro ve sinema gösterileri, konferanslar, kermesler ve Adalar Kent Konseyi gönüllerinin düzenlediği çalışma grupları etkinlikleri düzenlenmektedir. Çocuklara ve gençlere yönetil eğitim faaliyetleri burada yapılmaktadır. Adaların geleneksel hale gelmiş spor faaliyetleri yönetilmektedir. Adalar Belediyesi ile Milli Emlak Genel Müdürlüğü arasında ki hukuki sorunların çözümlenerek, Çelik Gülersoy Kültür ve Sanat Merkezi’nin yer aldığı alanın kamusal yararı sağlamak ilkesi çerçevesinde, Adalar İlçe Belediyesi’nin kullanımına devredilmesini ve böylelikle Adaların kamusal hayatı için tek mekânın yeniden Adalılara açılmasının sağlanmasını talep ediyoruz”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.