kartal-ilan
Hakimiyet Gazetesi

Adalar geliştirilip, güzelleştirilecek

Adalar geliştirilip, güzelleştirilecek

CHP Adalar Belediye Başkan aday adaylarından Mimar Uluç Yurtduru, projeleriyle ilgili olarak ip uçları verdi. Sokaklarında resim yapılabilen, şiir yazılan ve fotoğrafların çekildiği umutlu ve mutlu adalar için çalışacağını söyledi.
Hasan DEMİR
Daha önceki yıllarda ilçe başkanlığını yaptığı partisinden 2019 yerel seçimleri için Belediye Başkan aday adayı olan Mimar Uluç Yurtduru, ilçeyi doğal güzellikleriyle ön plana çıkartan ve turizm payından daha fazla pay alabilecek bir ilçe konumuna getireceklerini söyledi.
Adalar’ın her sokağını, sorunlarını ve sorunlarının çözümünü bildiğini dile getiren CHP’li Mimar Uluç Yurtduru, Adalar’ın gelişmesi, tarihi güzellikleriyle modern kente dönüştürülmesi noktasında iş bilen olduğunu dile getirerek “Tarihsel ve kültürel değerleri koruyacağım. Hiçbir ayrım yapmadan yurttaşlarımızın sorunlarını çözeceğim, eylem planlarında bulunacağım. Ben mimarım,  proje insanıyım, uygulamacıyım, iyi bir yurttaşım, iyi bir kentliyim. Adalar halkı bu şehri emin ellere bırakacak” dedi.
Ada halkının 2 dönemdir çağdaşlıktan yana oy kullanarak CHP’yi yerel yönetimlerde iş başına getirdiğini kaydeden Mimar Uluç Yurtduru, Cumhuriyet Halk Partisi’nin aydınlık çatısı altında, Adalara hizmet için bulunmaktan onur ve mutluluk duyduğunu vurguladı. Adalar’da klasik belediyecilik anlayışının dışına çıkarak yeni nesil belediyecilik anlayışıyla yönetmeye talip olduğunu söyleyen Yurtduru, “Alışılmış, klasik belediyecilik değil yeni nesil belediyeciliği gerçekleştireceğim. Daha umutlu ve mutlu Adaların oluşması için çalışacağız. Adanın çok kültürlü yapısının ülkemiz içinde ve uluslararası platformda öne çıkartılması, her sokağında resimler yapılan, şiirler yazılan, fotoğraflar çekilen sanatsal alanların yaratılması için çalışacağım. Evinden çıkamayacak derecede bulunan yaşlılarımız, engellilerimiz ve ailelerinin sosyal yaşam içerisine mutlulukla kaynaşabilecekleri projemizi gönüllülerimiz ile devreye hemen sokacağız. Adaların doğal ve tarihsel yapısını öne çıkarıp müze kent haline dönüştüreceğiz. Turizm yapısı bu yöne yönlendirilerek daha kaliteli hizmet verilip daha fazla gelir elde edilmesi sağlanacaktır” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.