FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Adalar’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmalarına son verilen ve Hayat’ın Dörtyol Belediyesi’ne hibe edilen kayıp atların akıbeti henüz belirlenmedi.
İLK KEZ KONUŞTU
Adalar’da faytoncuların bağlı olduğu esnaf odası başkanı Hıdır Ünal ise kayıp atlar ile ilgili olarak ilk kez gazetemize konuştu. Hayvan severleri göreve davet eden Ünal, “İBB fayton işletmeciliğini son verip atlarımızı satın aldıktan sonra biz elimizi ayağımızı komple çektik. Adalar’da atların bakımsız olduğunu, işkence gördüğünü iddia ederek ortaya çıkan ve kıyameti koparan hayvan severler şimdi nerede? Bu işin sorumluları mutlaka ortaya çıkarılmalıdır. Bunda da en büyük görev hayvan severlere düşüyor”dedi.
YILDIZ “ATLAR TESLİM ALINMADI”
13 Ekim 2020 tarihinde düzenlenen protokol ile 100 atın hibe edildiği Hayat’ın Dörtyol Belediyesine hibe edilen ve kayıp olan 100 atın tartışmaları her geçen gün biraz daha alevleniyor. Her gün yeni bilgilerin ortaya çıktığı kayıp atlar ile ilgili olarak Dörtyol Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Yıldıray Yıldız Cumhuriyet savcılığına başvurdu. Yıldız, dilekçesinde “Her ne kadar 100 atın evrak üzerinde Dörtyol Belediye Başkanı ve belediye memuru tarafından imzalanıp, teslim alındığı görülse de Veteriner İşleri Müdürlüğümüz ve belediyemiz tarafından fiziki olarak teslim alınmamışlardır” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.