FLAŞ HABER
Hakimiyet Gazetesi

Tuzla Belediyesi Ramazan ayında bir ilke atarak, topladığı bayat ekmekleri Ramazan Yardımına dönüştürmeye başladı. Belediye’nin 17 mahallede oluşturduğu toplama merkezi ile bayatlayan ekmekler çöpe gitmiyor.
Merkezlere bırakılan bayat ekmekler, belediye ekipleri tarafından toplanarak özel bir firma aracılığı ile gıda kolisine dönüştürülüyor. 300 kilo bayat ekmek karşılığı alınan 1 adet Gıda Kolisi Gönül Elleri Çarşısı aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor.
Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ilçede geri dönüşüm çalışmalarını, sosyal sorumluluk projesi ile birleştirdiklerini vurgulayarak bayat ekmekleri, 300 kiloya bir gıda kolisi olacak şekilde değiştirildiğini ifade etti. Yardım kolilerini Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın belirlediği ihtiyaç sahibi ailelere teslim ettiklerini dile getiren Yazıcı “Bir yıl boyunca yaptığımız çalışmalar kapsamında toplanan yaklaşık 362 ton bayat ekmeğin gıda kolisi olarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmasını hedefliyoruz. Bu çalışma ile hem israfın önüne geçilirken hem de bayat ekmeklerin geri dönüşüme kazandırarak ihtiyaç sahibi ailelere umut olmasını sağlıyoruz”dedi. Dağıtılan kolilerin içinde temel gıda maddeleri yağ, bulgur, makarna, tuz salça gibi malzemeler var bulunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.