tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kartal ve Tuzla’da esnaflarla buluştu. Esnafları tek tek ziyaret ederek sorunlarını dinleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e dertlerini anlatan vatandaşların bazıları ise iş isteyerek CV’lerini verdiler. Uzun süredir devam ettirdiği ziyaretlerini Kartal ve Tuzla’da devam ettiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.
VİRÜS BAYRAM ETTİ!
Ankara Caddesi boyunca esnaf ziyareti gerçekleştiren Meral Akşener’i Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ile CHP İlçe Başkanı Efendi Argunşah çiçekle karşıladı. İYİ Parti ilçe Başkanı Fuat Onbaşılı’nın da katıldığı ziyaret sırasında Otizmli bir çocuk ise yaptığı resimi Akşener’e hediye etti. Esnaf ziyaretlerinde ise COVİD-19 virüsüne karşı hiç kimse maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymadıkları görüldü. Ankara Caddesi üzerinden geçen vatandaşlar ise duruma tepki gösterdiler.
İFLAS EDİYORUZ
Akşener’de sorunlarını anlatan esnaflar iflas etmekle karşı karşıya kaldıklarını belirterek, yanlarında çalışan işçileri ücretsiz izine çıkardıklarını dile getirdiler. Kredi ve kira borçlarını ödemekte zorluk yaşadıklarını ve her geçen gün işlerinin daha da kötüye gittiğini vurgulayan esnaflar, “Siftah bile yapmadan dükkanlarımızı kapatıyoruz” dediler.
“KRONİK HASTAYIM, İLAÇLARI KARABORSADAN ALIYORUZ”
Ankara Caddesi üzerinde bulunan ayakkabı mağazası işletmecisi, işyerine giren Akşener’e ilaç sorunu olduğunu belirtti. Devamında ise esnaf, Akşener’e “Kronik hastayım. Benim ilacım yok. İlacımı nereden bulacağım? Karaborsadan ilaç alıyorum. Bu konu çok önemli” diyerek seslendi.
“BİR YÜN YUMAĞI”
Bir işyeri sahibi ise Akşener ile girdiği siyasi konuşma da “sözde cumhurbaşkanı” tartışmalarına değindi. Bunun üzerine Akşener: “O bir yün yumağı, uğraş dur. Önce FETÖ’cü olunuyor, bir hafta sürer, ondan sonra FETÖ’cülük biter darbeci olunur. Üç, hain olunuyor. Şimdi ‘sözde cumhurbaşkanı’ çıktı ama bu arada siz konuşulmuyorsunuz, esnaf konuşulmuyor” dedi.
YARGI ÇOK HIZLI
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın partiden ihracının Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından iptal edilmesinin sorulması üzerine Akşener, parti içi meselelerin halkın gerçek gündemi olmadığını ifade ederek “Yargı çok hızlı çalıştı, bu çok manidar. İnşallah yargı herkes için bu kadar hızlı çalışır. Partimizde davaları hala devam eden kişiler var, benim beş yıldır bekleyen davam var. İç bünyemizdeki meselelerle vatandaşın gündemini örtmeyeceğiz. Su yolunu bulur” dedi.
BAKANA VAR, VATANDAŞA YOK OLMASIN
Türkiye’ye getirilerek yapılmaya başlanan aşı ile ilgili de konuşan Akşener, kendisinin de aşı olacağını vurguladı. Konunun çok hassas olduğunu da dile getiren Akşener, “Aşı ile ilgili insanlar endişeli vatandaşın aşı olma meselesinin çok açık net bir şekilde kamuoyu ile paylaşılması lazım. Bakanlar olur vatandaş bakar olmasın. Özellikle esnaf geziyoruz, bunların çalışanları dolmuşla, minibüsle ve toplu taşıma araçları ile geliyor o insanların behemehal ücretsiz aşılanması lazım. Aşı konusu çok hassas ve kamuoyuna her bir safhasının anlatılması lazım. Bizim hekim milletvekili arkadaşımız Sayın Çıray aramış kendisine aşı ile ilgili randevu vermemişler. Dolayısıyla bu tür hikayeler duyuyoruz, sıradan vatandaş ne yapacak? En önemlisi bu.”
SEÇİM BARAJI TARTIŞMASI
Gazetecilerin MHP lideri Devlet Bahçeli’nin, kulislerde seçim barajının yüzde 12 olsun sözlerinin kulislere yansıdığını hatırlatması üzerine Akşener, “Siyasi etik yasasını elbette çok önemli buluyorum, kendisine katılıyorum. Sayın Bahçeli ve Sayın Erdoğan yeni görüşmüşlerdi orası konuşulmamış demek ki, yine medya üzerinden bir haberleşme olarak görüyorum. Kendi aralarında bir haberleşme meselesi olarak görüyorum. Ama etik yasası kesinlikle olması gereken bir konu. Seçime yönelik her konuda dört parti birlikte hareket ediyor Vatan Partisi Sayın Perinçek, Sayın Bahçeli, Sayın Erdoğan ve Sayın Mustafa Destici. Böyle bir sistemin içerisinde kaç olur ne olur ne olmaz onlarla ilgili hiçbir bilgi sahibi değiliz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.