tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

KARTALA KAZIK!
Ekim ayında millet bahçesi alanı olarak ilan edilen arazi imara açılmak üzere Emlak Konut’a devredildi. Kartallılar bunun ilçeye atılan bir kazık olduğunu vurgulayarak, iktidar partisi ilçe yöneticilerini satışın engellenmesi için göreve davet ediyorlar.
MİLLET BAHÇESİ YAPILACAKTI
Kartal’da E-5 karayolu kenarında bulunan ve taş ocakları mevkii olarak bilinen arazi Ekim ayı içinde merkezi hükümet tarafından millet bahçesi alanı olarak ilan edildi. İçinde bir çok donatı alanlarının da bulunduğu millet bahçesinin yapımı beklenirken, arazinin satışı yapıldı.
İMARA AÇILIYOR
Sadece Kartal’a değil, tüm İstanbul’a nefes aldıracak millet bahçesi projesi beklenirken, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, yaklaşık 143 bin metre kare arsayı satın aldığını açıkladı. TOKİ’den 457 milyon bedelle alınan arsaya Emlak Konut G.Y.O 2 milyar lira değerinde konut inşaa edecek. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı buradan büyük bir kar ederken, nüfusu 500 bine dayanan Kartal’ın ise tüm hayalleri betonarmeye çevrildi.
CEZASINI KARTAL ÇEKİYOR
Kartal’ın üç dönemdir yerel yönetimde CHP kadrolarının kazanması karşısında tüm Kartal merkezi hükümet tarafından cezalandırılıyor. Son 15 yıl içinde tüm değerleri tek tek ortadan kaldırılan ve son olarak merkezde bulunan hastanesi kapatılan Kartal’ın bu kez de yeşil alan olarak ayrılan bu milyon dolarlık arazi elinden alındı. Millet Bahçesi yerine, gökdelenlerin ve rezidansların yapılmasına karar verilen arazi ile ilgili olarak açıklama da bulunan inşaat mühendisi İbrahim Doğan, “19 Ekim 2020 tarihinde millet bahçesi olarak burası planlanmıştı. AKP iktidarı hukuk ve yasaları tanımadığını bir kere daha kanıtladı. Söz konusu alan Kartal Taş Ocaklarının bulunduğu yerde ve kamu mülkiyetindeyken TOKİ’ye devri yapıldı. Şimdi ise Gayrimenkul ortaklığına satılıyor ve 1200 Konut yapılacak. Para uğruna kendilerinin Millet Bahçesi olarak planladığı alanı satıyorlar. İşte buda tipik bir AKP anlayışı. Kamusal alanları rant ve çıkar uğruna yağmalıyorlar ve betonlaştırıyorlar. Bu durum yasalara aykırı ve kamu yararı taşımıyor. Bu durumu kabul edilemez”dedi.
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in de arazinin imara açılarak konut yapılmasına yönelik atacağı adımlar ise kamuoyu tarafından merak ediliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.