tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

Recai Kutan’ın 20 yıl önce yaptığı bir toplantıda İstanbul halkının ikinci Tayyip Erdoğan’a iki misli oy vereceğini iddia ettiği sözler tekrar gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yan yana oturan Kutan’ın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kehaneti sosyal medyada birçok kişi tarafından paylaşıldı. Bilindiği üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, itirazlar sonucu yenilenen 23 Haziran 2019 yerel seçimlerinde yüzde 54 oy alarak İBB başkanı seçilmişti.
Recai Kutan o dönem İBB Başkanı olan Erdoğan ile yaptığı bir basın toplantısında söyledikleri sosyal medyada yeniden paylaşılmaya başladı. Milli Görüş’ün liderlerinden Recai Kutan’ın yıllar önce o dönem 1994’te İstanbul Belediye Başkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yaptığı basın toplantısı gündeme geldi.
32. Gün Arşivi’nden çıkan görüntülerdeki toplantıda Recai Kutan onlarca basın mensubunun önünde, “İstanbullular ortaya çıkacak yeni Tayyip Erdoğan’a I. Tayyip Erdoğan’dan iki misli oy verecekler” ifadelerini kullanıyor. Kutan’ın bu sözleri büyük alkış topluyor.1994 seçimlerinde Erdoğan yüzde 25, 2019 seçimlerinde Ekrem İmamoğlu yüzde 54 oy almıştı. Kutan’ın bu sözlerini görenler “İmamoğlu kehaneti” yorumunu yapıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.