kartal-ilan
Hakimiyet Gazetesi

Dün Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye genelinde açıkladığı 182 Covid-19 ölümünün ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’de verilerini açıkladı. Mezarlıklar Müdürlüğü İstanbul’da COVİD-19’dan 179 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İBB’ye kayıtlı ‘bulaşıcı hastalıktan ölüm’ sayılarını açıklayacağını duyurmasının ardından Mezarlıklar Müdürlüğü 28 Kasıma (Dün) ait veri paylaştı. İBB’nin verileri göre, 28 Kasım’da İstanbul’da 173 kişi ‘bulaşıcı hastalık’ nedeniyle hayatını kaybetti.
KOCA’DAN ‘BULAŞICI HASTALIK’ TARİFİ
Bu arada İBB’nin ölüm oranlarını açıklamaya başlamasının ardından Sağlık Bakanı Koca’da “Bulaşıcı hastalık” tanımlarını sosyal medya üzerinden duyurdu. Bulaşıcı hastalıktan ölümler ile ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ölüm belgesinde esas olanın ‘ölüm nedeni’ kısmı olduğuna vurgu yaparak “Enfeksiyon bulgusu olan her hastanın ölüm belgesinde bulaşıcı hastalıkları kısmı işaretleniyor. Esas ikinci hekimin kontrolüyle, ölüm nedenini belirttiğimiz ikinci bölüm var. Buraya ölüm sebebi Kovid ise ‘Kovid’, menenjit ise ‘menenjit’ yazılıyor. Orada tanı çok net konmuş oluyor. Bu da ikinci bir hekimin denetimiyle yapılıyor, Bakanlık olarak biz yapmıyoruz. Hekimlerin doldurduğu kısım bu. Dolayısıyla enfeksiyon bulgusu olan her hasta Kovid hastası mıdır?” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.