tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Varlık fonundan istifa eden damadı Beraat Albayrak’ın yerine Kartal İmam Hatip Lisesi mezunu olan Ahmet Burak Dağlıoğlu’nu yönetim kurulu üyesi olarak atadı.
Maliye ve Hazine Bakanlığından olaylı bir şekilde istifa eden Beraat Albayrak, yönetim kurulu üyesi olduğu Varlık Fonu’ndan da istifasını verdi. Boşalan yönetim kurulu üyeliği için bugün yapılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık yaptığı Varlık Fonu yönetimine yeni bir isim atandı.
Devletin zirvesine atanan isimlerin tercih edildiği Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Varlık fonuna yapılan atama ile yeniden gündeme geldi. Bugün itibariyle Varlık Fonu yönetiminde yer alan ekonomist Ahmet Burak Dalıoğlu’da Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunları arasında yer alıyor.
Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunları ve Mensupları Derneği Genel Sekreterliğini de bir dönem yürüten Dağlıoğlu buradan mezun olduktan sonra Bogaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünde yüksek öğrenimini tamamladı. Finans alanında çifte master yapan Dağlıoğlu, Yatırım Ajansı Başkan Yardımcılığı ve ardından Başkanlık yapmıştı. Aynı kurumda Kamu-Özel Sektör İş Birliği Daire Başkanlığı da yapan Ahmet Burak Dağlıoğlu, sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Salim Arda Ermut’un yerine Yatırım Ofisi Başkanlığına getirilmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.