tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

İBB Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kanal İstanbul’da sona gelindi” sözlerine cevap verdi.Gazetecilere konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “son’ tanımı doğru. Kanal İstanbul’un sonu gelmiştir. Çünkü, yapılmayacaktır”dedi.
Kamu kaynaklarıyla muhalefet ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul ile ilgili olarak açıklamalarına devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün Cuma namazı çıkısında Kanal İstanbul ile ilgili sözlerine cevap veren İBB Başkanı İmamoğlu, açıklamayı yolda okuduğunu dile getirerek, “Çok net ifade edeyim ki; ‘son’ tanımı doğru. Kanal İstanbul’un sonu gelmiştir. Çünkü, yapılmayacaktır.Vatandaşımızın nezdinde de sonu gelmiştir, dünyanın itibarlı finans kuruluşlarının, itibarlı yapı firmalarının nezdinde de sonu gelmiş bir projedir”dedi. Kendilerinin de Kanal İstanbul projesinin sonuna gelmesini istediklerini dile getiren İmamoğlu, “İstanbul’un sonu gelmesin diye, İstanbul’un geleceği kurtulsun diye. Bu yöndeki faaliyetlerimiz devam edecek.”
ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?
İstanbul’da cuma namazının ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok tartışılan Kanal İstanbul Projesi ile ilgili de önemli açıklamalar yaptı. İstanbulluların yüzde 64’ünün karşı çıktığı Kanal İstanbul ile ilgili konuşan Erdoğan, artık projenin ihale safhasına geldiğini belirterek “Önümüzde bizim en büyük proje, benim ‘Çılgın Projem’ dediğim, Kanal İstanbul Projesi’dir” ifadelerini kullandı.
“TALEPLER YERLİ VE KÜRESEL ARTIYOR”
Erdoğan şunları kaydetti: “Önümüzde bizim en büyük proje, benim ‘Çılgın Projem’ dediğim, Kanal İstanbul Projesi’dir. Şu anda Kanal İstanbul Projesi ile ilgili de yoğun bir şekilde talepler artıyor. Yerli ve küresel bunlar var. Dikkat ederseniz şu an itibarıyla yine bizim yatırımlarda herhangi bir durma söz konusu değil. Yatırımlarımız alt yapı, üst yapı olarak devam ediyor. Bunların içerisinde dikkate değer, bir numaralı proje, Kanal İstanbul Projesi’dir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.