tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanlığına Mustafa Hüsnü Bozkurt, aday oldu. Atatürkçü Düşünce Derneği’ni daha ileriye taşımak için aday olduğunu vurgulayan Bozkurt, Türkiye’nin içeriden ve dışarıdan yoğun saldırı altında olduğunu kaydetti.
Yapılacak olan Atatürk Düşünce Derneğine gelen baskılar üzerine adaylığını açıklayan Mustafa Hüsnü Bozkurt’a ülke genelinde bulunan şubelerden de destek kısa sürede çığ gibi büyüdü. Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanlığına adaylığını yaptığı basın bildirisi ile açıklayan Bozkurt, Emperyalizminin 21. yüzyılın Sevr’i olarak yürütmekte olduğu BOP ile dört yandan kuşatılmış olan Türkiye’nin yoğun saldırı altında olduğunu vurgulayarak, ulusal Birliğimizi tarumar eden bu ağır saldırılara karşı, halkı birleştirebilecek tek gücün Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti ve düşünceleri olduğunu kaydetti.
ATATÜRK’E YÖNELİYORLAR
Atatürkçü düşünce sisteminin toplumun çimentosu olarak günümüz şartlarında yaşamsal önem taşıdığını ifade eden Bozkurt, “Bunu bilenler, açık ve gizli saldırılarını, büyük Atatürk’ün şahsına ve tabii Kemalizm’e yöneltmektedirler.Ne acıdır ki, Cumhuriyetimize ve Atatürk’e yapılan saldırılar giderek sıradanlaştırılmakta, umursamazlık ve kanıksanmışlık iklimi yaratılmak için her türlü algı operasyonu yapılmaktadır” dedi. Bu saldırıları göğüslemesi gereken kurum ve kuruluşlar ise, yeterli ve etkin tepki verememekte; hatta zaman zaman sessiz kalmanın ötesinde, bu kurumların içinden de sinsi ve açık saldırılar gelebilmektedir.
Cumhuriyetimize ve büyük Atatürk’e yapılan saldırıların, gelecekte daha da yoğunlaşacağını gören Prof. Dr. Muammer Aksoy önderliğindeki 50 Cumhuriyet aydınının 1989 yılında kurduğu Atatürkçü Düşünce Derneği ( ADD ), bu ihanete tek başına kalsa da dimdik karşı durabilecek en önemli Demokratik Kitle Örgütüdür”dedi.
“BEDEL ÖDEMEYE HAZIRIZ”
Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan adayı Bozkurt, dernek kurucularının ve hedeflerinin emperyal tuzakları bozmak, ülkemizi ve ulusu bölmek isteyenler ve işbirlikçilerinin hain emellerine engel olmak olduğunu belirterek, gerekirse bedelde ödeyeceklerini kaydederek “Kurucu Genel Başkanımız Prof. Dr. Muammer Aksoy, bu bedeli canıyla ödemiş, sonraki yıllarda Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı ve bazı şube başkanlarımız da tıpkı O’ nun gibi emperyalizm uşağı dinci faşist çetelerce katledilmiş, bazı Genel Başkan ve yöneticilerimiz ise, aşağılık kumpaslarla zindanlara atılmıştır”dedi. İçinde bulunulan karmaşa ortamının ADD’ye kadar uzandığını da sözlerine ekleyen Bozkurt, “Etkisizleşmiş, güçsüz düşürülmüş, kendi içinde bölünmüş örgütümüz; bu saldırılar karşısında sesini yeterince duyuramamış, geniş halk yığınları bu sessizlik nedeniyle umutsuzluğa kapılmıştır.Kemalizmin gerçek anlam ve değerini, geçmişin üvüncü olmasının ötesinde geleceğin pusulası olduğunu bilen, günümüze ilişkin çözümler üreten, halka umut aşılayan bir ADD, sadece üyelerimizin değil; bütün yurtsever halkımızın özlemidir.Güçlü ve bütünleşmiş bir ADD yönetimi ülke geneline yayılmış özverili örgütümüzü ayağa kaldıracak, böyle bir gücün varlığı saldırganlara meydanın boş olmadığını gösterecek, caydırıcı olacak, dostta güven, düşmanda korku ve kaygı yaratacaktır. Bugün Atatürkçü devrimcilerin en önemli görevi, Muammer Aksoy’un örgütünü ayağa kaldırarak Cumhuriyetin kurucu ayarlarına dönme hedefini halkımızın önüne koymaktır”diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.