tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in geçtiğimiz yıl yapılan yerel seçimler öncesinde vaat ettiği projeler hayat bulmaya başladı. İlk olarak Kültür Merkezi ve Aşevi’nin inşaatlarına başlandı.
Kartal Belediyesi tarafından yapımı tamamlanacak olan ve seçimler öncesinde Başkan Gökhan Yüksel’in açıkladığı projeler arasında yer alan Yalı, Yunus ve Topselvi Mahallelerinin ortak kullanabileceği Kültür Merkezi ile Esentepe Mahallesinde kurulması planlanan Aşevi ve Gıda Bankası’nın çalışmaları başladı. Start alan inşaat alanında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Gökhan Yüksel beraberindeki CHP ilçe Başkanı Efendi Argunşah ile daha sonra Yalı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan küçük çocukların yararlanabileceği uygulamalı “Trafik Eğitim Parkı” ile ve yapımı devam eden “Mehmet Ali Büklü Meydan Projesini”de incelemelerde bulundu.


KÜLTÜR MERKEZİ 7 KATLI
Üç mahallenin ortak kullanacağı Kültür Merkezi’nin Yalı Mahallesi Konfor Sokakta bulunduğunu ve 7 katlı olarak inşa edileceğini vurgulayan Başkan Yüksel, yararlanacak olan mahallelerin hayallerini hayata geçireceklerini ifade etti. Kültür Merkezinin içinde etüt merkezleri, çok amaçlı spor, toplantı, Kütüphane, 11 adet atölye sınıfları, Kartal Akademisi için 11 derslik sınıflar, mutfağı ile birlikte taziye evi gibi ihtiyaçların karşılanacağını kaydeden Yüksel, “Böylelikle 3 mahallemizin de 40 yıllık; kültür merkezi ve sosyal aktivitelerin yapılacağı proje beklentisine cevap vermiş olacağız.”dedi. Ayrıca Kartal’da ilk kez Aşevi ve Gıda Bankası Projesi’nin de bu dönem içinde hayat bulacağını ifade eden Yüksel, ilçede sıcak yemek ihtiyacı duyan vatandaşlar için kurulan aşevinin ve gıda bankasının hayati önem taşıdığını kaydetti. Yüksel, bu projenin hayata geçirilmesi ile ilgili olarak bağışçı olan Prof. Dr. İlter Türkoğlu ve ailesine de teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.