tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasını haberleştiremeyen basın kuruluşlarına tepki göstererek, “1780 televizyondan sadece beşi istifa haberini veriyor. Şu medyanın geldiği hale bakar mısınız? Medyanın havuz medyası olduklarını ispatladılar” dedi.
Albayrak’ın istifasını hayırlı bir iş olarak değerlendiren, CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Asıl sorumlu bu işin tepesinde olan insandır. Damadı feda ederek buradan kaçınamazsınız” dedi.
“Veziri verip şahı kurtaramazsınız”
İstifa eden Albayrak’a, “Ne oldu da at izi it izine karıştı?” diye soran CHP lideri Kılıçdaroğlu, hükûmete yakınlığıyla bilinen medyaya da sert bir dille tepki gösterdi. “Medyaya bakıyorsunuz. Sosyal medyada yaptığı istifa açıklamasının üzerinden 17 saat geçmesine rağmen 1780’inden sadece 5’i veriyor. Şu medyanın geldiği hale bakar mısınız!” diyen Kılıçdaroğlu, “Kalemini satan insandan gazeteci olur mu! Bunlardan gazeteci olmaz!” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, Albayrak’ın istifasına ilişkin resmî açıklamanın 27 saat sonra gelmesini de eleştirdi, “Ülke böyle yönetilmez” dedi.
NE OLDU DA AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI”
CHP lideri, “Berat Albayrak’ı en çok eleştirenlerden birisi de benim. Hazine’den sorumlu, ülke felaket durumda, kasa tamtakır ama ortalıkta pembe tabloyla kamuoyuna sunuş yapılıyor. Bu doğru değildi. Gerçekleri milletin bilmesi gerekiyordu. Hayırlı bir iş oldu. Asıl sorumlu bu işin tepesinde olan insandır. Damadı feda ederek buradan kaçınamazsınız” diyen ana muhalefet partisi lideri Kılıçdaroğlu, Veziri verip şahı kurtaramazsınız. Ne oldu da at izi it izine karıştı?
“HAVUZ MEDYASI OLDUKLARINI İSPATLADILAR”
Medyaya bakıyorsunuz. Sosyal medyada yaptığı istifa açıklamasının üzerinden 17 saat geçmesine rağmen 1780’inden sadece 5’i veriyor. Şu medyanın geldiği hale bakar mısınız!” diyen Kılıçdaroğlu, “Kalemini satan insandan gazeteci olur mu! Bunlardan gazeteci olmaz!” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.