tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

Kritik MYK 1,5 saat geç toplandı, gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istifa eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile yapacağı açıklamaya kilitlendi. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. Parti Genel Merkezi’ndeki basına kapalı toplantı saat 17.30’da başladı. AA’nın gündemine göre, AK Parti Genel Merkezi’ndeki MYK toplantısının 16’da başlaması gerekiyordu. Erdoğan, MYK’dan sonra Berat Albayrak’ın istifasıyla ilgili açıklama yapacak.
BEŞTEPE’DE KONUŞTU AMA…
Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğle saatlerinde Beştepe’de düzenlenen 12. Büyükelçiler Konferansı’nda konuştu. Erdoğan, konuşması boyunca tüm Türkiye’nin merakla beklediği Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın istifası hakkında herhangi bir yorum yapmadı. Erdoğan, 30 dakika boyunca Azerbaycan’dan, Avrupa Birliği’nden, Fransa’dan ve Libya’dan bile bahsetti. Sadece Bakan Albayrak’ın istifası ve ABD’nin yeni başkanı Biden hakkında yorum yapmaktan kaçındı.
NE OLMUŞTU?
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün akşam saatlerinde resmi Instagram hesabından istifa ettiğini duyurdu.
İstifa haberi sosyal medyaya damga vururken, uluslararası medya kuruluşları istifa haberini ‘son dakika’ koduyla geçti. Ancak paylaşımın ardından Ankara sessizliğe büründü. İstifa haberi ne teyit edildi ne de yalanlandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.