kartal-ilan
Hakimiyet Gazetesi

Bir çok etkinliklerde düğün, özel günlerde ve kutlamalarda kullanılan havai fişek kullanımı Kartal sınırları içinde yasaklandı.
Geçtiğimiz günlerde Sakarya’da 6 gün arayla yaşanan ve 10 kişinin ölümüne neden olan havai fişek patlamalarının ardından, havai fişek kullanımı Kartal Belediye Meclisi tarafından ilçe sınırları içinde kullanımını yasakladı.
Havai fişeklerin kullanılmasının yasaklanması ile ilgili geçtiğimiz hafta Belediye Meclisinde komisyonlara gönderilen rapor görüşüldü. Meclis toplantısında konuşan AK Partili Nizamettin Altıntaş, teklife karşı olmadıklarını ancak ellerinde yeteri kadar bilgi ve dökümanın olmadığı için karara red oyu vereceklerini dile getirdi. Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Altay ise, üretimin sanayileşme ile alakalı olduğunu dile getirerek, “Biz Kartal sınırları içinde önlem alıyor. Üretim şekli tamamen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının sorumluluğundadır”dedi. Daha sonra yapılan oylama da Kartal sınırları içinde havai fişek kullanımı CHP’lilerin oylarıyla kabul edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.