tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

Seçimlerde destek verdikleri Kartal Belediyesi’nden istediklerini alamadıkları için eleştirilerde bulunan İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı’nın sözleri yankı uyandırmaya devam ediyor. Onbaşılı’nın sözleri ilçe siyasetine bomba gibi düşerken, parti içinden kendisine yükselen tepkiler ise çığ gibi büyüyor.
Millet ittifakı ortaklarından İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı, sosyal medya hesabından “İYİ Parti’nin Kartal’daki iktidarında halkımızın sözü olacak, yerel yönetime ortak olacak ve emeğinin hakkını alacak! Kartal’lı Komşularımız için “İktidarı seninle paylaşmam ama senin de sesin çıkmayacak, bana muhalefet etmeyeceksin” anlayışı son bulacak” paylaşımında bulundu. Onbaşılı’nın bu sözleri gazetemizde “Kartal’a iyi muhalefet” başlığıyla haber oldu. Haberin yayınlanmasının ardından, İYİ Partililer Kartal’da ayaklanırken, ilçe Başkanı Fuat Onbaşılı’ya ise tepki yağdırmaya başladılar.
YALNIZ KALDI!
İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı’nın bu açıklamalarının ardından ise parti tabanından istediği desteği bulamadı. Bazı ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer sözlerinden dolayı tepki gösterdikleri İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı’nın istifa etmesi gerektiğini dile getirerek “Rant için değil, ülkemizin ve Kartal’ın geleceği için millet ittifakında yer aldık. Kaldı ki; ilçe başkanının bu sözleri partimizi değil, kendisini bağlar.”dediler.
“KAFAMA SİLAH DAYASALAR”
Büyük yankı uyandıran Onbaşılı’nın bu sözlerine yönelik en büyük çıkış ise iki meclis üyesinden biri olan Avukat İbrahim Yıldırım Ateş’ten geldi. Meclis üyelerinden Mukadder Gürcan, sessizliğini korurken İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı’nın sözlerinin gazetemizde de yer almasının ardından kendisine de çok fazla telefon geldiği için açıklama yapmak mecburiyetinde kaldığını ifaden eden Ateş, “Kartal Kamuoyunun bilmesini isterim ki, benim Cumhur İttifakıyla hareket etmemi sağlayabilecek herhangi bir güç yoktur. Kaldı ki; Sayın Genel Başkanımızın “Kafama silah dayasalar” bu ittifakın içinde olmam demişken, her fırsatta Meral Akşener’in yolundan gittiğini beyan eden bir siyasetçi olarak bu konuda da Genel Başkanım ve Liderim Meral Akşener’in aksine hareket edeceğimi düşünülmesi dahi benim için kabul edilemez niteliktedir”dedi.
İLGİLİ HABER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.