kartal-ilan
Hakimiyet Gazetesi

Kartal’ın sahilinde bulunan Atatürk ve Türk Devletleri anıtı nihayet restore edilecek. 1982 yılında yapılan anıtta Atatürk’ün sözleri, rütbeleri ve tarihte kurulan Türk devletleri ile kurucuları hakkında da bilgiler yer alıyor.
Tamamı mermerden oluşan anıt yıllardır ise kaderiyle baş başa terk edildi. Yılların verdiği yıpranmayla birlikte anıtın bir çok yerinde kırılmalar meydana geldi. Adeta çöplüğe terk edilen anıtı şimdiye kadar ise hiç bir yetkili görmedi.
VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ
Sahilde bulunan anıt ile ilgili bir çok vatandaş Kartal Belediyesi’ne tepki göstererek, son durumunu sosyal medya üzerinden paylaştılar. Yükselen tepkiler üzerine harekete geçen Kartal Belediyesi, Atatürk ve Türk Devletleri anıtını restore edileceğini duyurdu. Anıtta incelemelerde bulunan Belediye Başkan yardımcısı Adem Uçar, ” Anıt tamamen gözden geçirilerek, ilçemize yakışır bir hale getirilecek. Mermerlerin üzerinde bulunan yazılar yenileneceği gibi, Anıtın arkasında bulunan parkta yer alan Atatürk heykeli ve üzerindeki Türkiye haritası şeklindeki mermer zemin de restorasyon yapılacak. Yine aynı park içinde bulunan mermer yazıtlar da yenilenecek. İlçemizin en eski ve önemli anıtlarından birinin Kartal’a yakışır hale getirilecektir”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. A.Müzeyyen Erkılıç dedi ki:

    Kartal daki,Atatürk ve tarihteki Türk Devletleri anıtının yapımına tanık olan bir Kartal sakini olarak,bu anıtın restore edileceğine çok sevindim,şimdiden,Sayın B.B.Gökhan Yüksel Bey e ve Sevgili Başkan yardımcımız Sn Adem Uçar Bey e teşekkürlerimi arz aderim,keşke Kartalımız dan sanat tarihine mal olmuş,Neyzen,Teyfik Kolaylı ve diğer sanatçılarımızı da böyle yazıtlarla andırabilsek.Meydan da var ama onu kimse beğenmiyor,Adının verildiği caddede bir heykel değil ama yazıt olsa iyi olmaz mı acaba,sevgili Başkanlarım.🙏🏿💖💖👏🏾👏🏾🤝🏿🤝🏿

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.