tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dar kapsamlı bir törenle 27 Mayıs’ta Yaslıada Demokrasi ve Özgülükler Adası olarak, açılacağını duyurdu.
Demokrasi ve Özgürlük adası olarak yeniden düzenlenen Yassıada projesinin büyük bir bölümü bitirildi. 18.3 hektarlık Yassıada’da 14 Mayıs 2015 yapılan temel atma törenin ardından çalışmaların başladığı Demokrasi ve Özgülükler Adası’nda hızlı bir şekilde başlayan çalışmaların tamamlandığı bölümlerin açılışı 27 Mayısta hizmete giriyor. 4 yılı aşkın bir süredir aralıksız süren çalışmaların bulunduğu ada’da binaların tamamlandığı ve oturuma hazır hale geldiği belirtildi. Çalışmaların sürdüğü peyzaj ve kıyı bölümündeki iskele ve yürüyüş yollarının yapımı da bu hafta içinde tamamen bitirilmiş olacak. Adada 125 odalı otel, 600 kişilik konferans salonu, cami, müze sergileme alanları kafeterya ve restoranlar bulunuyor. Sosyal medya hesabından duyuru yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hiç gecikmeden açılışını yaptıktan sonra teşkilatımız bence Demokrasi ve Özgürlükler Adası’na gitmeli, orada yaptığımız tüm çalışmaları mimari çalışmaları olsun diğer düzenlemeleri olsun, yerinde görmeli.”
Erdoğan ayrıca duyurusunda, dar kapsamlı olarak 27 Mayısta açılış töreni gerçekleştirileceğini Koronavirüsünün tamamen sona ermesiyle birlikte ise geniş kapsamlı açılış töreni düzenleneceğini ifade etti.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.