tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

Her yıl görkemli bir şekilde kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl tüm insanlığı etkisi altına alan Koronavirüsü’nün gölgesinde kutlandı. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle vatandaşlar, Kartal Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklere evlerinin balkonundan izlediler.
Kartal Belediyesi’nin düzenlediği ve 20 mahalleyi de kapsayan program çercevesinde; üstü açık otobüsle bando takımı ilçe sakinlerine konser verdi. Ardından Türk Bayraklarıyla donatılan nostaljik vosvos araçları ve motorlarla kent turu atıldı. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ise, üstü açık otobüsten vatandaşların Milli mücadelemizin 101. yılı olan 9 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramlarını kutladı.
“BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”
Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, milli bayramlarının Türk milletinin kırmızı çizgisi olduğunu vurgulayarak, “1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk, umutsuz bir toplumu, işgal edilmiş Anadolu’yu Samsun’a çıkarak ve arkadaşlarıyla birlikte örgütleyerek Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu ve bugünlere kadar gelen bir temel attı. Bizlerde Cumhuriyetin daha ileri noktalara gidebilmesi, bayrağı daha yukarı çıkarmak için azimle çalışıyoruz”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.