kartal-ilan
Hakimiyet Gazetesi

AMAÇ YARDIM DEĞİL, OY
Türkiye ve dünya insanlığı etkisi altına alan COVİD-19 virüsü ile mücadele ederken CHP ve AK Partililer arasında ise vatandaşa yapılan yardım polemikleri yaşanıyor. Ramazan ayının da olması nedeniyle dar gelirli ve fakir ailelere dağıtılan yardım kolileri siyasi malzeme olarak kullanılıyor.
Koronavirüsü ve Ramazan ayı nedeniyle yapılan yardımlar ülkemizde siyaseti ikiye böldü. Birbirlerinin yaptıkları yardımları eleştiren CHP ve AK Partililer, yardım esnasında çektikleri fotoğrafları da sosyal medya platformlarında paylaşarak yardım alan vatandaşları rencide ediyorlar. Hem AK Parti hem de CHP yaptıkları yardımları siyasi reklama dönüştürmekle kalmıyor, adeta şov yapıyorlar.
Tam bir yardım komedisinin yaşandığı Türkiye’de son günlerde CHP İstanbul milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi ve beraberindeki 8 kişilik bir heyetle dağıttıkları yardım kolileri gündemden düşmüyor. Sert sözlerle yapılan eleştiriler, karşılıklı hakaretlere kadar gidiyor.
SAĞ ELİN VERDİĞİNİ
Siyasi reklam amaçlı yapılan bu tür yardımlar gelenek ve görenekleri de ortadan kaldırıyor. “Sağ elin verdiğini sol el bilmemeli” sözü de siyasiler reklam uğruna yok ediyorlar. CHP’lileri eleştiren AK Partililerin dağıttığı kolileri teslim ederken çektikleri fotoğraflar ve video görüntüleri peş peşe haber ajanslarına düştü. AK Parti teşkilatının üzerinde parti logosunun da bulunduğu koliyi bir kadına teslim ederken çektikleri fotoğraf yayınlanırken, yine AK Parti’nin Yüksekova Gençlik Kollarının dağıttığı yardımlarda basına yansıdı. Vatandaşlar ise dağıtılan yardım kolilerinin siyasi

reklam olarak kullanılmasına ise tepki gösteriyorlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.