tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

2009 ruhuyla, 2019’da yeniden

2009 ruhuyla, 2019’da yeniden

2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde CHP Kartal İlçe eski Başkanı Yüksel Çiftçi, Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı. 2009 ruhuyla yeniden Kartal’ı 2019’da kazanacaklarını ifade eden Çiftçi, Kartal halkının yüreğine girmek için göreve talip olduğunu belirtti.
“SEÇİMLERİ KAZANDIRDIK”
CHP’nin Kartal’da 17 yıl sonra seçimleri kazandığı 2009 yerel seçimlerinde ilçe başkanlığı görevinde bulunan Yüksel Çiftçi, belediye Başkan aday adayı oldu.  Önümüzdeki hafta başvurusunu gerçekleştirecek olan Çiftçi, genç bir kadroyla Kartal’ı yönetmeye talip olduğunu kaydetti.
Basın toplantısı düzenleyen ve vefayı ön planda tutacaklarını dile getiren Çiftçi,  2009 yılında seçimleri kazanarak bir tarih yazdıklarının da altını çizerek,  “17 yıl sonra belediye başkan adayımızla üyesinden ilçe yönetimiyle ve CHP gönüldaşlarıyla birlikte Kartal halkına kendimizi teslim ederek gerçek bir başarı elde ettik.  Bu süreç içinde yerelde sosyal demokrasinin, sosyal belediyeciliği, adaletin nasıl olacağını ilçe halkına  göstermeye çalıştık. Eksiklikleri gördüğümüz ve bunları tamamlamak için göreve talip olduk”dedi.
“MUKTEDİR OLAMADIK”
Belediye Başkan aday adayı olurken, kimseye belediye başkan yardımcılığı, meclis üyeliği veya birilerine kazanç sözü vermediğini dile getiren Çiftçi, 2009 yerel seçimlerinde 17 yıl sora belediyeyi kazandıklarını ancak muktedir olamadıklarını vurguladı. Öncelikle ahve vefalı olacaklarını ve kazanmaları halinde muktediriyatı yaşayacaklarını vurgulayan Çiftçi, “Bilgi ve birikimimle partime artı kazandıracağıma inandığım için adaylaşacağıma inanıyorum.  Saha çalışmalarımızda farklı cenahlardan kanat önderleri de bizimle olacak. Emeğe sahip çıkıp saygı göstereceğiz”diye konuştu.
“KAZANACAĞIMIZA İNANIYORUM”
Kendisinin adaylaşması halinde Kartal’da CHP’nin üçüncü dönem belediyeciliğini kazanacaklarını inandıklarını dile getiren Çiftçi, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan tüm Kartallıları kucaklayacaklarını söyledi. 2009 ruhuyla, 2019 yılında da aynı başarıyı elde edeceklerini kaydeden CHP ilçe eski Başkanı ve Belediye Başkan aday adayı Yüksel Çiftçi, yerel ekonomiyi kalkındıracak projeleri hayata geçireceklerini de dile getirerek “Genç yaşta siyasete girmem nedeniyle büyük ideal ve hedeflerim vardı. Ben bu hedeflerimi ve Kartal’ın ideallerini tamamlamaya adayım. Kartal’ı hak ettiği yere getirmek ve Kartallıların yüreğine girmek için göreve talibim. Elimizi vicdanımıza koyarak Kartalı farklı yere getireceğiz. Kartalı bir çatı görerek, din dil ırk ve mezhep ayrımı yapmak bize zul gelir”dedi. İSPARK ve stadyumlardan, tiyatro, sinemalara kadar sosyal belediyeciliği ve adaletin olacağı şekilde hareket edeceklerini söyleyen Çiftçi “ İSPARK’ta 5 lira olan oto park ücretini orada çalışanların maaşlarını çıkartacak bir şekilde ayarlayarak 1 TL yapacağız. İnsanlarımız arabası çekilecek korkusuyla sahile inemiyor.  Kreşlerinden yaşlı bakım evlerine kadar ekonomik hiçbir getirisi olan projeler değil, belediye olarak ekonomisini karşılayacak projelerle geleceğiz ”dedi.  Kartalspor’un bu günkü halinin de kendilerini üzdüğünü ifade eden Çiftçi, “Stadın olduğu yere 15 bin kişilik yeni bir stadyum yapacağız.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.