tuzla-reklam
Hakimiyet Gazetesi

10 MAYISTA SEÇİM VAR

10 MAYISTA SEÇİM VAR

Önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek olan İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği başkanlığına adaylığını açıklayan Pendik Esnaf Odası Başkanı Bilal Gündoğdu, mevcut başkan Faik Yılmaz, hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulundu.
10 Mayısta yapılacak olan seçimler öncesinde  İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkan adayı Bilal Gündoğdu, Anadolu Yakasında bulunan esnaf odası başkan ve yönetimleri ile bir araya geldi. 174 esnaf odasından 1200 delegenin oy kullanacağı seçimlerde, oda başkanlarının büyük desteğini alan Gündoğdu, bu yolculuğa İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’nde oluşan yönetim boşluğundan dolayı çıktıklarını söyledi.
İstanbul genelinde bulunan tüm esnafların sorunlarının bulunduğunu ve mevcut yönetimin bu sorunlar karşısında kılını bile oynatmadığını dile getiren Gündoğdu, 200 bin esnafı temsil eden birliğe göreve geldikleri takdirde yeni bir kimlik kazandıracaklarının altını çizdi.
YOLSUZLUĞA BULAŞTILAR!
Mevcut başkan Faik Yılmaz hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulunan Gündoğdu “Birlik Başkanı Faik Yılmaz 2 dönemdir başkanlık yapıyor. Ama hiçbir zaman esnafımın yarısına merhem olamadı. Her türlü yolsuzluk ve hırsızlığa isimleri karıştı. Üstelik Faik Yılmaz bu yolsuzluk olaylarına ailesini de karıştırdı. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’ni kendi içine hapseden mevcut yönetimin gerek İstanbul’da gerekse Ankara’da esnafımızın sorunlarını çözebilecek hiçbir kurumda itibarları kalmadı. Kendilerini hiç kimse kaale almıyor. Yaptıkları yolsuzluklar nedeniyle şimdi mahkemelerde hesap veriyor”dedi.
Başkan Faik Yılmaz’ın Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığının altını çizen başkan adayı Bilal Gündoğdu, kimin ne yaptığının belli olmadığı birlikte  bel altı konuşmalar ile birliğin yönetildiğinin altını çizdi. Esnafların ve vatandaşların gözünde birliğin hırsızlık makamına dönüştürüldüğünü vurgulayan Gündoğdu, Başkan Faik Yılmaz’ın  ve destekçilerinin de vicdanlarının karardığını dile getirerek, “Mevcut yönetim her yıl oda başkanlarına yönelik olarak düzenledikleri seminerlerde anlaştıkları oteller üzerinden bile yolsuzluk yapıyorlar, bu tür faaliyetleri tamamen kendilerine kazanç sağlamak için gerçekleştiriyorlar”dedi.
İTİBAR KAZANDIRACAĞIZ, SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
Başkan adayı Bilal Gündoğdu, göreve gelmeleri halinde öncelikle yıpranan ve güven kaybeden birliği yeniden dirilteceklerini vurgulayarak, “İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği her kesin odası haline dönüştürülecek. Esnaflarımızın sorunlarının çözünü noktasında AR-GE oluşturarak gerek yurt içi gerekse yurt dışı bağlantıları ile projeler geliştirilecek. Taksici esnafımızı kesinlikle UBER belasından kurtaracağız. Esnaflarımızın hakkını korumak için gece gündüz görev yapacağız. Ayrıca yaptığımız araştırmalarda esnaf odalarımıza kayıtlı olması gereken ama Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı bulunan 250 bin esnafımızı yeniden odalarımıza kayıt olmalarını sağlayacağız. Esnaf odalarımızı daha güçlü hale getirilmesi için bu üyelerimizin kayıtlarının geri gelmesi için hukuk bürosu da kurulacak. 5362 sayılı kanunda yapılacak ve esnaf tariflerinin bulunduğu bu yasa yeniden düzenlenmesine rağmen ilgisizlik nedeniyle bir türlü Meclise getirilemiyor. Bunun takipçisi olacağız. Bu konuda yaptığımız görüşmelerde ilgili bakanlıklar söz verdi. Konfederasyon ile birlikte güç birliği yaparak 81 ilin esnaf odaları ile iş birliğine gidilecek”dedi.
Ölü toprağının atıldığı birliği yeniden canlandıracaklarını dile getiren Gündoğdu, “ Esnaf odalarından katılım paylarını almayacağız. Bakkal esnafını ortadan kaldıran büyük marketlere yönelik mücadele edeceğiz ve marketler yasasının çıkarılmasını sağlayacağız. An damarı çatlayan bu yönetimden kurtaracağımız birliği kesinlikle ticarethane olmaktan çıkartacağız. Zor durumda olan esnaf odalarımızı birlik olarak destek vereceğiz. İstanbul’da tüm kurumlar karşısında çıtasını yükselteceğimiz İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği olarak yılda bir kez yapılan başkanlık meclisini dört ayda bir gerçekleştireceğiz. Adaleti,hukuk, saygı ve sevgiyi yeniden inşa edeceğimiz İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’nde halının altına atılan sorunları gün yüzüne çıkartarak çözüme kavuşturacağız.Esnaflarımızın hizmet alanlarındaki sektörlere göre meslek gurupları kuracağız. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliğini yeni bir kimlik ile İstanbul ve Türk ekonomisinin lokomotifi haline dönüştüreceğiz”diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.